Avoti: Alūksnē par vakcinācijas sertifikātu viltošanu aizturēta ģimenes ārstes māsiņa

Vakcinācijas pret Covid-19 sertifikāts.

FOTO: Zane Bitere/LETA

Alūksnes primārās veselības aprūpes centrā šonedēļ bija ieradusies policija, kas par fiktīvu vakcināciju un vakcinācijas sertifikātu viltošanu aizturējusi kādas ģimenes ārstes māsiņu. Policijas klātbūtne pie poliklīnikas bijusi visai pamanāma, tādēļ ziņas par šo faktu izplatījušās vietējo iedzīvotāju vidū, portāliem TVNET un "Apollo.lv" atklāj neoficiāli avoti.

Poliklīnikas vadītājs Rolands Puriņš portālam TVNET apstiprināja, ka iestādē šonedēļ viesojušies tiesībsargājošo iestāžu pārstāvji, taču viņš nevēlējās atklāt, par kuru ģimenes ārsti un viņas darbinieci ir runa.

Valsts policijas pārstāve Krista Andersone portālam "Apollo.lv" pavēstīja: "Nevaram komentēt Jūsu rīcībā esošo informāciju. Bet, kā jau esam publiski minējuši, saistībā ar iespējamu fiktīvu vakcināciju pret Covid-19 Valsts policijas lietvedībā ir vairāki kriminālprocesi, kā arī ir uzsāktas vairākas resoriskās pārbaudes, informācija tiek rūpīgi pārbaudīta. Šobrīd no plašākiem komentāriem saistībā ar policijas darbībām atturamies."

Neoficiāli avoti portālu TVNET informēja, ka

aizturētā māsiņa rīkojusies uz savu roku un ģimenes ārste, kuras vadībā viņa strādā, nebija iesaistīta vakcinācijas fakta imitācijā, jo nebija par to informēta.

14

No vairākiem Alūksnes iedzīvotājiem ir saņemtas identiskas norādes par vienu konkrētu ģimenes ārsti un viņas māsiņu, tomēr sazināties ar viņu portālam TVNET nav izdevies, tādēļ bez pašas iesaistītās komentāra abu medicīnas darbinieču vārdus nevaram atklāt.

Neoficiāli ir izskanējis, ka policija viesojusies arī Alūksnes slimnīcā, taču šim faktam apstiprinājuma pagaidām nav.