VIDEO ⟩ NHL aizvadītajā naktī: Ovečkins pietuvojas visu laiku labāko snaiperu četriniekam

Aleksandrs Ovečkins
Aleksandrs Ovečkins Foto: Reuters/ScanPix

Krievu hokejists Aleksandrs Ovečkins otrdien, 26. oktobrī ar diviem vārtu guvumiem kaldināja Vašingtonas "Capitals" uzvaru Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačā, pietuvinoties

Vašingtonas "Capitals" viesos ar rezultātu 7:5 (4:1, 2:3, 1:1) uzvarēja Otavas "Senators".

Ovečkins jau sešās spēlēs pēc kārtas guvis punktus, un šajā sezonā septiņas reizes raidījis ripu pretinieku vārtos. Kopumā NHL karjerā viņš guvis 737 vārtus un pašlaik ieņem piekto vietu visu laiku labāko vārtu guvēju sarakstā. Ceturtajā vietā esošais Brets Hals NHL karjeras laikā 741 reizi raidīja ripu pretinieku vārtos.

Bez Ošī "hat-trick" un Ovečkina diviem vārtiem "Capitals" labā vārtus guva arī Niks Jensens un Džona Karlsons.

Savukārt Otavas komandā Dreiks Batersons pirmo reizi NHL karjerā guva trīs vārtus spēlē. Vēl pa vārtiem Krisam Tīrnijam un Džošam Norisam.

Kalgari "Flames" sagādāja zaudējumu četrās iepriekšējās spēlēs uzvarējušajai Ņujorkas "Rangers". Spēle Ņujorkā beidzās ar rezultātu 5:1 (1:0, 1:0, 3:1) viesu labā.

Divus vārtus "Flames" labā guva Endrjū Mengaipeins. 1+1 nopelnīja Bleiks Kolmens un Mīkaels Baklunds. Vieni vārti Kristofera Taneva kontā.

Trešā perioda sestajā minūtē vienīgos "Rangers" vārtus guva Kevins Rūnijs pēc Draidena Hanta un Džeikoba Trubas piespēlēm, samazinot rezultāta starpību līdz minimumam 2:1, tomēr pēc tam "Flames" guva trīs bezatbildes vārtus.

Sentluisas "Blues" savā laukumā uzvarēja Losandželosas "Kings" ar rezultātu 3:0 (0:0, 0:0, 3:0). Vladimirs Tarasenko guva divus vārtus, bet, atvairot visus 34 pretinieku metienus, Ville Huso aizvadīja otro sauso spēli karjerā.

"Blues" piekto uzvaru pēc kārtas palīdzēja kaldināt arī Deivids Perons, kurš minūti un 15 sekundes pirms spēles beigām raidīja ripu tukšos pretinieku vārtos.

Nepārspēta sešās pirmajās jaunās sezonas spēlēs palikusi Floridas "Panthers", kas ar 5:3 (1:1, 2:0, 2:2) pirmdien uzvarēja Arizonas "Coyotes", kura zaudējusi visās sešās jaunās NHL sezonas spēlēs.

Frenks Vatrano un Džo Torntons guva savus pirmos vārtus jaunajā sezonā. "Panthers" rindās vārtu guvums arī Entonijam Duklē, Žonatanam Iberdo un Āronam Ekbladam. Brendons Montūrs izdarija divas rezultatīvas piespēles.

Spēles rezultātu atklāja Kleitons Kellers, bet trešā perioda vidū "Coyotes" rindās vārtus guva Liems O'Braiens un Fils Kesels.

Visās piecās jaunās sezonas spēlēs nepārspēta ir arī Karolīnas "Hurricanes", kas pirmdien uzvarēja Toronto "Maple Leafs" ar rezultātu 4:1 (0:1, 3:0, 1:0).

Sebastians Aho, Stīvens Lorencs un Nino Nīderreiters guva pa vārtiem "Hurricanes" labā, un Andrejs Svečņikovs minūti pirms spēles beigām ripu raidīja jau tukšos pretinieku vārtos. Spensers Naits atvairīja 18 pretinieku mestās ripas, bet Brendons Montūrs divas reizes rezultatīvi piespēlēja.

Džeks Kempbels Toronto komandas vārtos apturēja 31 pretinieku raidītu metienu, bet pirmos vārtus sezonā spēles ceturtajā minūtē, atklājot spēles rezultātu, guva Ostons Metjūss.

Jau ziņots, ka Elvja Merzļikina pārstāvētā Kolumbusas "Blue Jackets" mājas spēlē ar rezultātu 4:1 (1:0, 1:0, 2:1) pārspēja Dalasas "Stars", savukārt Zemgus Girgensons ar rezultatīvu piespēli palīdzēja Bufalo "Sabres" mājas spēlē ar rezultātu 5:1 (1:1, 1:0, 3:0) uzveikt pagājušās sezonas čempionvienību Tampabejas "Lightning".

Šosezon NHL komandas aizvadīs 82 spēles regulārajā čempionātā.