Sv, 7.08.2022.

Dzīve pēc 15. novembra ⟩ Ekonomikas ministrija aicina ļaut tirdzniecības centriem strādāt arī brīvdienās

LETA
Ekonomikas ministrija aicina ļaut tirdzniecības centriem strādāt arī brīvdienās
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs.
Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs. Foto: Valsts kanceleja

Ekonomikas ministrija (EM) aicina valdību vērtēt iespēju ļaut tirdzniecības centriem pēc 15. novembra strādāt arī nedēļas nogalēs, pēc koalīcijas sanāksmes norādīja ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (NA).

Politiķis stāstīja, ka dažādos jautājumos saistībā ar ierobežojumiem atsevišķās tautsaimniecības jomās ir panākti kompromisi.

"Ir panākta vienošanās par ielu tirdzniecību, kāda tā būs pēc 15. novembra. Bija svarīgi, lai mūsu amatnieki, mājražotāji spēj tirgot savus ražojumus, kurus bieži vien ražo un veido visa gada garumā, bet decembrī tieši ir aktīva tirdzniecība,"

atklāja ministrs, piebilstot, ka ielu tirdzniecība pēc 15. novembra būs atļauta.

Pēc Vitenberga paustā, plašākās diskusijas koalīcijas sanāksmē bija par tirdzniecības regulējumu.

"Šeit aicinājums no EM ir ļaut strādāt tirdzniecības vietām "zaļajā režīmā" neatkarīgi no nedēļas dienas, necensties ierobežot darba laikus. Līdzīgs modelis ir arī Lietuvā, un zinu, ka kolēģi Operatīvās vadības grupā šobrīd par šo piedāvājumu diskutē," atzina amatpersona.

Viņš skaidroja, ka ēdināšanas pakalpojumus pēc "lokdauna" varēs saņemt iekštelpās "zaļajā režīmā". Nacionālā apvienība aicina radīt iespēju pie viena galdiņa pulcēties daudzbērnu ģimenēm, neattiecinot četru personu ierobežojumu pie viena galdiņa, lai "ģimenei ar trim bērniem arī būtu iespēja sēdēt pie viena galda un nevajadzētu kādu bērnu pēc loterijas virzīt pie blakus galdiņa".

"Svarīgs jautājums, par kuru satraucas nozare, ir rast iespēju pēc 15. novembra vakcinētām kontaktpersonām strādāt, veicot testu, jo šādu kontaktpersonu paliek arvien vairāk," sacīja ministrs.

Pēc viņa paustā, īpaši nozīmīgi šāds regulējums ietekmētu, piemēram, ražošanas jomu, kur pēc viena sasirgušā atklāšanas kā kontaktpersonas karantīnā var nonākt vesels cehs un ražošana jāaptur. Šajā jautājumā darbs ar Veselības ministriju vēl turpinās.

Jau vēstīts, ka līdz 15. novembrim Latvijā spēkā ir stingri Covid-19 ierobežojumi, kad tirdzniecības centri ir slēgti. Pagājušajā nedēļā valdības sēdē izskanēja, ka pēc tam nedrošajā vidē varētu strādāt tikai nelielas pirmās nepieciešamības preču tirdzniecības vietas, bet visi citi veikali un pakalpojumu sniedzēji būs pieejami tikai "zaļajā režīmā". Tomēr plānots, ka tirdzniecības centri nestrādās brīvdienās un svētku dienās.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu