Sv, 27.11.2022.

FOTO ⟩ Pie Brīvības pieminekļa vēsturiskajā vietā atgriezušies četri Latvijas karogi

LETA
Pie Brīvības pieminekļa vēsturiskajā vietā atgriezušies četri Latvijas karogi
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 2
Četri Latvijas valsts karogi pacelti vēsturiskajā vietā pie Brīvības pieminekļa par godu Lāčplēša dienai.
Četri Latvijas valsts karogi pacelti vēsturiskajā vietā pie Brīvības pieminekļa par godu Lāčplēša dienai. Foto: Paula Čurkste/LETA

Godinot Lāčplēša dienu, šodien Brīvības pieminekļa vēsturiskajā vietā atgriezās četri Latvijas valsts karogi, informē Brīvības pieminekļa izgaismošanas fondā.

Karogu masti ir Latvijas uzņēmuma "Amberlat" ziedojums, savukārt karogi ir atvaļinātā Jūras spēku Flotiles admirāļa Andreja Mežmaļa ziedojums Latvijai.

Pirms Brīvības pieminekļa uzcelšanas tieši pieminekļa pamatnes vietā reiz atradušies četri karogu masti ar uzvilktiem sarkanbaltsarkanajiem karogiem. 1935.gadā, kad atklāja Brīvības pieminekli, vēsturiskos četrus karogu mastus pārcēla uz Raiņa bulvāra pusi. Šī gada 10.novembrī atjaunotajos karogu mastos atkal tiks uzvilkti Latvijas valsts karogi.

Karogu mastu atjaunošanas ideja nākusi no atvaļinātā Jūras spēku Flotiles admirāļa Andreja Mežmaļa. Mežmalis dienējis ASV bruņoto spēku vienībās un palīdzējis Latvijai ar iestāšanos NATO. Lai arī Mežmalis ir atvaļināts admirālis, viņa vēlme vienmēr bijusi dot Latvijai kaut ko vairāk, tādēļ arī idejai par vēsturisko karogu mastu atjaunošanu viņš veltījis laiku kopš 2018.gada.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu