RAKUS īpašā darba grupā izvērtēs Covid-19 mirstības rādītājus (7)

LETA
Imants Paeglītis
Imants Paeglītis Foto: Jānis Škapars/TVNET

Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (RAKUS) izveidota īpaša darba grupa, lai izvērtētu augstos Covid-19 mirstības rādītājus, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja RAKUS valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis.

Slimnīcā šonedēļ sākusi strādāt īpaša darba grupa, kas detalizētāk pētīs Covid-19 pacientu nāves gadījumus. Šāda grupa izveidota, jo ir "dažādi spriedelējumi" par mirstības rādītāju atšķirībām Latvijā un citās valstīs. "Gribam saprast, cik RAKUS bija efektīva vai neefektīva ārstniecības metožu pielietošanā," piebilda Paeglītis.

Sākotnējā informācija liecina, ka mirstība rādītāji starp pacientiem, kuriem Covid-19 bija primārā diagnoze, īpaši neatšķiras no citām valstīm - ap 15%, bet intensīvās terapijas nodaļā - pat 50%. "Ja salīdzina RAKUS ar citām slimnīcām arī pasaulē, tad šis rādītājs ne ar ko īpaši neatšķiras," skaidroja amatpersona.

Jautāts, vai situācija atšķiras gadījums, kad Covid-19 pacientam nav primārā veselības kaite, Paeglītis uzsvēra, ka bieži vien tiek salīdzināts mirstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju. "Skaidrs, ka tad, kad saslimstības līmenis ir pieaudzis, uzkāps arī mirstības rādītājs," pauda RAKUS valdes priekšsēdētājs, pagaidām nevēloties spriest par vispārējiem rādītājiem.

Kopumā situācija RAKUS nedaudz uzlabojas un pacientu skaits lēnām sarūk. Saslimstības pīķa laikā slimnīcā bija 400 Covid-19 pacienti, bet pašlaik ir 250, no kuriem 40 ir smagā stāvoklī. Atsevišķi cilvēki slimnīcā jau nonāk ar sliktu stāvokli, bet Paeglītis neņemas pašlaik vērtēt, kāpēc tā notiek.

"Šī būs droši vien veselas izpētes un analīzes vērta situācija - pētīt, kurš kādā stāvoklī nonācis slimnīcā, jo pagaidām tam nav laika un maksimāli daudz resursu tiek novirzīts pacientu ārstēšanai," akcentēja slimnīcas pārstāvis.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu