Grieķijā sirmgalvjiem plāno noteikt obligātu vakcināciju. Vakcīnskeptiķiem nāksies maksāt bargus sodus

Ilustratīvs attēls.

FOTO: Olena Yakobchuk/Shutterstock

Grieķijā valdība plāno ieviest obligātu vakcinēšanos cilvēkiem vecumā no 60 gadiem, vēstī Lielbritānijas raidsabiedrība BBC.

Grieķijas premjerministrs Kiriakoss Mitsotakis sacīja, ka no janvāra vidus ik mēnesi tiks uzlikti naudas sodi 100 eiro apmērā tiem, kuri atsakās vakcinēties. Nauda tiks novirzīta Grieķijas veselības aprūpes sistēmai.

Apmēram 63% no Grieķijas 11 miljoniem iedzīvotāju ir pilnībā vakcinēti, taču dati liecina, ka vairāk nekā 520 000 cilvēku, kas ir vecāki par 60 gadiem, vēl nav potējušies.

"Grieķiem, kas vecāki par 60 gadiem ir jāpiesakās pirmajai vakcīnas devai pret Covid-19 līdz 16. janvārim," teikts premjerministra paziņojumā.

"Sirmgalvju vakcinācija turpmāk būs obligāta."

13

Viņš sacīja, ka par jauno likumu vēl ir jābalso parlamentā, taču tiek gaidīts, ka likumdevēji to apstiprinās.

Lai gan daudzas valstis ir noteikušas, ka vakcinēšanās ir obligāta veselības aprūpes darbiniekiem un citiem augsta riska darbiniekiem, Grieķija kļūs par pirmo ES dalībvalsti, kas vakcinēšanos kā obligātu noteiks konkrētai vecuma grupai.

Austrija paziņojusi, ka februārī sāksies obligātā Covid-19 vakcinācija.

Grieķijas galvenā opozīcijas partija jaunos pasākumus nodēvēja par "pārlieku stingriem un finansiāli pārmērīgiem".

Premjers sacīja, ka striktais lēmums viņu personīgi neiepriecina, taču viņš jūt "smagu atbildību par visneaizsargātākajiem grieķiem, pat ja tas viņiem varētu īslaicīgi nepatikt".

Vīruss Grieķijā prasījis vairāk nekā 18 000 dzīvību.

Aktuālākās ziņas