Ovečkins kārtējo reizi ieraksta savu vārdu NHL vēstures lapās

Aleksandrs Ovečkins
Aleksandrs Ovečkins Foto: AFP/SCANPIX

Ceturtdien, 16. decembrī Nacionālās hokeja līgas (NHL) rekordu vairākumā gūtajos vārtos atkārtoja Krievijas hokeja leģenda Aleksandrs Ovečkins.

Ovečkins, kura pārstāvētā Vašingtonas "Capitals" viesos ar 4:5 (0:0, 2:3, 2:1, 0:1) papildlaikā zaudēja Čikāgas "Blackhawks", otrā perioda sākumā vairākumā izvirzīja savu komandu vadībā ar 1:0, atkārtojot 2006.gadā karjeru noslēgušā Andreičaka sasniegumu.

Otrā perioda turpinājumā Alekss Debrinkets, Filips Kurašovs un Makenzijs Entvistls izvirzīja Čikāgas komandu vadībā ar 3:1, taču pēdējā minūtē Daniels Sprongs vienus vārtus vašingtoniešiem atguva.

Trešā perioda vidū Lars Ellers panāca izlīdzinājumu, bet piecas minūtes pirms pamatlaika beigām Debrinkets ar saviem otrajiem vārtiem mačā vadībā vēlreiz izvirzīja "Blackhawks". Svinēt uzvaru pamatlaikā mājiniekiem tomēr neizdevās, jo trīs sekundes pirms finālsvilpes 4:4 panāca Konors Šīrijs.

"Blackhawks" tomēr svinēja uzvaru, papildlaika otrajā minūtē uzvaras vārtus gūstot Kalebam Džounsam, kuram tas bija pirmais precīzais metiens sezonā.

Ovečkins vārtus guva no iemetiena apļa, no šīs zonas esot precīzs 111.reizi skaitliskajā vairākumā. Asistēja gūtajos vārtos krievu uzbrucējam Niklass Bekstrēms, kurš pēc 28 maču izlaišanas atgriezās sastāvā. Bekstrēms kolēģim vairākumā atdevis jau 115 rezultatīvas piespēles.

Lai atkārtotu Andreičaka rekordu, Ocečkinam bija nepieciešamas 17 sezonas un 1226 spēles. Andreičaks, kurš NHL pārstāvējis Bufalo "Sabres", Toronto "Maple Leafs", Ņūdžersijas "Devils", Bostonas "Bruins" Kolorādo "Avalanche" un Tampabejas "Lightning", karjeru noslēdza pēc 23 sezonām un 1639 spēlēm.

"Capitals" komanda NHL Austrumu konferencē ar 41 punktu 29 spēlēs ieņem trešo vietu, par punktu atpaliekot no līderes Toronto "Maple Leafs". Savukārt "Blackhawks", kuras rindās šajā mačā savu 700.rezultatīvo piespēli atdeva Patriks Keins, ar 24 punktiem 28 spēlēs ir tikai 14.pozīcijā Rietumu konferencē.