Valda Kjaspere.

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Trešdien, 22. decembrī, mūžībā devusies ceļu satiksmes drošības pamatlicēja Latvijas izglītībā, CSDD darbiniece, bērnu un jauniešu izglītības projektu vadītāja Valda Kjaspere, ar lielām skumjām informē Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD).

"Valda bija gaišs cilvēks un savas lietas patriote. Viņas paveikto atcerēsies daudzi – gan bērni un viņu vecāki, gan pedagogi! Izveidojot vienotu satiksmes drošības apmācības sistēmu, kā arī atbalsta mehānismus pedagogiem, Valda ir likusi pamatus satiksmes drošības izglītībai Latvijā," vēsta CSDD.

Pateicoties Valdas iegūtajai augstākajai izglītībai fizikā un matemātikā, kā arī maģistra grādam pedagoģijā, viņas izveidotā apmācību kārtība ir gan sistēmiska un dinamiska, gan saistoša dažādām mērķauditorijām. Viņa zināja un prata atrast kontaktu, pareizo valodu un aizraut ar savām idejām ikvienu.

Valdas veidotajos satiksmes drošības konkursos vairāk nekā 25 gadu garumā ir piedalījušies tūkstošiem bērnu un jauniešu.

"Jauno satiksmes dalībnieku forums", "Gribu būt mobils", "Gada jaunais autovadītājs" un interneta vietne www.berniem.csdd.lv - tie visi ir fundamentāli izglītības projekti, kurus ir izlolojusi un attīstījusi Valda Kjaspere.

"Pateicoties viņai tik daudz Latvijas bērnu un jauniešu ne vien zina, bet svarīgākais – izprot un ievēro satiksmes kārtību! Tikmēr pedagogi saņēma metodiskos materiālus un cilvēcisko atbalstu," raksta CSDD.

Valdas vadītās Latvijas jauno velosipēdistu izlases ir vienmēr baudījušas cieņu un atzinību Eiropas jauno satiksmes dalībnieku forumos. Pateicoties Valdas neatlaidībai, Latvijas jaunie satiksmes dalībnieki izcīnīja augstākās vietas Eiropas satiksmes drošības sacensībās.

Valdas veikumu novērtējis arī Ministru kabinets, 2014. gadā piešķirot viņai Ministru kabineta Atzinības rakstu par ieguldījumu satiksmes drošības uzlabošanā.

Vienmēr idejām pilna galva, enerģija, entuziasms, koleģialitāte un atsaucība – tādu Valdu atceramies mēs, viņas kolēģi. Valdas dzīvesprieku, atbildību un mīlestību pret darbu CSDD paturēsim gaišā piemiņā, kā arī turpināsim īstenot un attīstīt viņas radīto.

CSDD esošie un bijušie darbinieki izsaka visdziļāko līdzjūtību Valdas Kjasperes ģimenei un saka paldies par valstij tik svarīgo un atbildīgi padarīto darbu!