P, 15.08.2022.

Novērsti 57 cilvēku mēģinājumi nelikumīgi šķērsot Latvijas-Baltkrievijas robežu

LETA
Novērsti 57 cilvēku mēģinājumi nelikumīgi šķērsot Latvijas-Baltkrievijas robežu
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Latvijas-Baltkrievijas robežas pierobežas josla Silenē.
Latvijas-Baltkrievijas robežas pierobežas josla Silenē. Foto: Evija Trifanova/LETA

Piektdien Valsts robežsardzes amatpersonas novērsušas 57 cilvēku mēģinājumus nelikumīgi šķērsot Latvijas-Baltkrievijas valsts robežu, informē Valsts robežsardzē.

Pēdējā laikā ir vērojams paaugstināts migrantu spiediens uz Latvijas robežu. Decembra sākumā Baltkrievijas-Latvijas robežu ik diennakti mēģināja šķērsot ap 20-30 potenciālo robežpārkāpēju, bet pagājušajā nedēļā šis skaitlis palielinājās vairāk nekā divas reizes - līdz vidēji 62 cilvēkiem diennaktī, savukārt šonedēļ piecās dienās konstatēti vidēji 67 šādi gadījumi dienā.

Kopš 10.augusta, kad pierobežā tika izsludināta ārkārtējā situācija, kopumā no valsts robežas nelikumīgas šķērsošanas ir atturēti 3538 cilvēki.

Par nelikumīgu valsts robežas šķērsošanu aizvadītajā diennaktī aizturēto nav.

Kopš ārkārtējās situācijas ieviešanas humānu apsvērumu dēļ nav liegta valsts robežas šķērsošana 93 cilvēkiem, savukārt kopumā šogad aizturēti 445 valsts robežu nelikumīgi šķērsojuši trešo valstu pilsoņi.

Ņemot vērā pastiprinātu nelegālās imigrācijas spiedienu, Latvijas valdība Ludzas, Krāslavas, Augšdaugavas novados, kā arī Daugavpilī izsludinājusi ārkārtējo situāciju. Vasarā valdība to izsludināja no 11.augusta līdz 10.novembrim, bet vēlāk tā pagarināta līdz 10.februārim.

Baltkrievijas diktatora Aleksandra Lukašenko režīma izvērstā hibrīduzbrukuma ietvaros kopš šā gada pavasara notikuši centieni Latvijā, Lietuvā un Polijā no Baltkrievijas iesūtīt tūkstošiem nelegālo imigrantu, kuru lielākā daļa kā tūristi ieradušies Baltkrievijā no Irākas.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu