Austrija kļūst par pirmo valsti Eiropā, kas apstiprina obligātu vakcināciju pret Covid-19 (23)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: shutterstock.com

Austrijas parlaments ceturtdien apstiprinājis obligātu vakcināciju pret Covid-19 pieaugušajiem no nākamā mēneša, kļūstot par pirmo Eiropas valsti kas, neraugoties uz protestiem, pieņēmusi šādu lēmumu.

Kopš novembrī centienos palielināt vakcinācijas apjomus tika izziņots šis priekšlikums, regulārās demonstrācijās nedēļas nogalēs pulcējas desmiti tūkstoši cilvēku, protestējot pret obligātu vakcināciju.

Atskaitot galēji labējos, visas pārējās partijas priekšlikumu atbalstīja, un ierosinājums tika pieņemts ar 137 balsīm "par" un 33 "pret".

"Tas ir pieņemts ar [nepieciešamo] vairākumu," sacīja Nacionālās padomes otrā prezidente Dorisa Buresa.

Līdz šim pret Covid-19 pilnībā vakcinēti 72% iedzīvotāju, kas atbilst Eiropas Savienības (ES) vidējiem radītājiem, bet ir par dažiem procentpunktiem mazāk nekā reģiona kaimiņvalstīs Itālijā un Francijā.

Pēc sākotnējās ievadfāzes tiem, kas atteiksies vakcinēties, no marta vidus draudēs līdz 3600 eiro lieli naudassodi.

Valdība sākotnēji gribēja, lai prasība attiektos uz visiem, kas sasnieguši 14 gadu vecumu, bet tagad tā attieksies tikai uz pieaugušajiem, bet izņēmumi noteikti attiecībā uz grūtniecēm un cilvēkiem ar medicīniskām problēmām.

Parlamentā nopietnāko opozīciju iecerei izrādīja galēji labējā Austrijas Brīvības partija. Tās līderis Herberts Kikls pauda uzskatu, ka ar jaunievedumiem "Austrijā tiek sagatavots ceļš totalitārismam".

Kikls solījis, ka atteiksies vakcinēties, spītējot jaunajam likumam.

"Vakcinācija ir iespēja mūsu sabiedrībai iegūt paliekošu un pastāvīgu brīvību, jo vīruss mūs ierobežot vēl vairāk nedrīkst," pirms debatēm parlamentā žurnālistiem sacīja centriski labējais kanclers Karls Nēhammers.

Zaļo veselības ministrs Volfgangs Mikšteins debašu gaitā mudināja visus pilsoņus kritiski raudzīties uz "mītiem ap vakcināciju", kā arī uzstāja - "visi pierādījumi norāda uz to, ka Austrijā pieejamās vakcīnas ir drošas".

Komentāri (23)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu