Pk, 27.01.2023.

Šorīt braukšanu daudzviet apgrūtina ne tikai apledojums, bet arī migla

LETA
Šorīt braukšanu daudzviet apgrūtina ne tikai apledojums, bet arī migla
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 2
Atkusnis un migla Rīgā
Atkusnis un migla Rīgā Foto: Jānis Škapars/TVNET

Braukšanas apstākļus uz Latvijas ceļiem šorīt daudzviet apgrūtina ne tikai apledojums, bet arī migla, liecina VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC) apkopotā informācija.

Minēto apstākļu dēļ braukšana pa valsts galvenajiem un reģionālajiem ceļiem šorīt ir apgrūtināta Latvijas centrālajā daļā, Zemgalē, Kurzemes austrumos, Vidzemes lejasdaļā un Rēzeknes apkārtnē.

Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, slidenie ceļu posmi tiek tīrīti un kaisīti ar pretslīdes materiāliem. Ceļu uzturēšanas darbos šorīt ir iesaistītas 88 VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs" ziemas dienesta tehnikas vienības.

Ceļu uzturētāji atgādina, ka šajā gadalaikā autovadītājiem ir jābūt īpaši uzmanīgiem, izvēloties ātrumu un ieturot droši distanci uz ceļa. Snigšanas laikā sniega sega uz ceļiem var veidoties atkārtoti, tāpat ceļi var atkārtoti apledot arī pēc apstrādes ar reaģentiem.

Pēc snigšanas beigām valsts galvenie autoceļi no sniega ir jānotīra trīs stundu laikā, savukārt uz mazāk noslogotiem ceļiem šiem darbiem tiek dots laiks līdz pat 24 stundām.

Par slideniem valsts autoceļu posmiem ikviens tiek aicināts informēt LVC, zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 8000 5555.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu