Sv, 4.06.2023.

Vakcinācijas pret Covid-19 temps turpina samazināties

LETA
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 2
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Dado Ruvic

Vakcinācijas pret Covid-19 temps Latvijā turpina kristies.

Šomēnes vienīgā nedēļa, kurā bija redzams pieaugums, bija nedēļa no 3.janvāra. Taču pēc tam pret Covid-19 vakcinēto iedzīvotāju skaits sāka kristies.

Nedēļā no 10.janvāra vakcinēto skaits bija par desmitdaļu mazāks nekā pirmajā janvāra nedēļā. Savukārt nākamajā nedēļā, no 17.janvāra, kritums bija jau 20%, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu.

Šonedēļ līdz piektdienai savakcinēts par 39% mazāk nekā visā iepriekšējā nedēļā. Ņemot vērā, ka pašlaik starpība starp vakcinētajiem pagājušajā nedēļā un šonedēļ ir vairāk nekā 20 000 iedzīvotāju, var prognozēt, ka arī šonedēļ tempi būs zemāki, jo vidēji dienā šonedēļ poti saņēma 6241 cilvēks. Dati gan vēl var mainīties, jo daudzas vakcinācijas iestādes datus ievada sistēmā ar vairāku dienu nobīdi.

Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes datiem 2021.gada jūlija sākumā Latvijā bija 1 882 200 iedzīvotāji, no kuriem vismaz vienu poti pret Covid-19 saņēmuši 71% iedzīvotāju, bet vakcinācijas kursu noslēguši 68,35% iedzīvotāju, no kuriem 34,15% saņēmuši arī revakcinācijas devu.

Kopumā Latvijā balstvakcīnu saņēmuši 23,34% no visiem valsts iedzīvotājiem.

Aizvadītajā diennaktī poti pret Covid-19 kopumā saņēmuši 6070 cilvēki, no tiem 466 vakcinēti pirmoreiz, 451 tikuši pie otrās potes, 96 - pie "Janssen" ("Johnson & Johnson") vakcīnas, bet 5057 veikuši revakcināciju.

Piektdien vakcinēties varēja 252 iestādēs. Visaktīvāk vakcināciju nodrošināja AS "Veselības centru apvienība", kur izlietotas 1067 vakcīnu devas.

Latvijā patlaban ir pieejamas četras lietošanai Eiropas Savienībā apstiprinātās vakcīnas pret Covid-19 - "Pfizer"/"BioNTech", "Moderna", "AstraZeneca" un "Johnson&Johnson", taču "AstraZeneca" vakcīnu zemā pieprasījuma dēļ Latvijā faktiski vairs nelieto, un arī "Johnson&Johnson" vakcīnu izmantošana arvien samazinās, jo eksperti atzīmējuši tās salīdzinoši mazāko efektivitāti.

Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 2

Tēmas

Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu