Džokovičs gatavs izlaist lielos turnīrus, bet negrasās vakcinēties pret Covid-19

Novaks Džokovičs

FOTO: SIPA/Scanpix

Serbu tenisists Novaks Džokovičs sarunā ar britu raidsabiedrību BBC atklājis, ka ir gatavs izlaist lielos tenisa turnīrus, ja to prasīs nevakcinēšanās pret Covid-19.

Kā zināms, Džokovičs janvāra sākumā tika izraidīts no Austrālijas nepareizas vīzas un valstī noteikto Covid-19 ierobežojumu dēļ, kas liedza viņam piedalīties Austrālijas atklātajā čempionātā un pacīnīties par savu 21."Grand Slam" titulu.

Austrālijas atklātajā čempionātā triumfēja spānis Rafaels Nadals, ar 21.uzvaru kļūstot par "Grand Slam" rekordistu. 20 panākumi augstākās raudzes turnīros ir Džokovičam un šveicietim Rodžeram Federeram.

Kā otrdien publicētajā intervijā BBC norādījis Džokovičs, viņš nav vakcinācijas pretinieks, tomēr uzskata, ka cilvēkam ir jābūt izvēles brīvībai vakcinēties vai ne.

Uz jautājumu, vai viņš ir gatavs ziedot tādus turnīrus kā Vimbldonas un Francijas atklātie čempionāti, serbs atbildēja apstiprinoši.

"Jā, tā ir cena, ko esmu gatavs maksāt," teica Džokovičs. "Nekad neesmu bijis pret vakcināciju, bet vienmēr atbalstījis brīvu izvēli par to, ko tu ievadi savā organismā."

"Mans ķermenis ir svarīgāks par jebkādiem tituliem," piebilda serbu tenisists.

Nākamajā nedēļā serbu tenisists plāno piedalīties Dubaijas "ATP 500" turnīrā Apvienotajos Arābu Emirātos (AAE).

Dubaijā un AAE ir savādāki epidemioloģiskie noteikumi nekā Austrālijā, tāpēc šajā turnīrā Džokovičs varēs piedalīties, uzrādot vien negatīvu PĶR testu, kad ieradīsies valstī.

Tāpat turnīrā dalību ir apstiprinājis arī pagājušā gada uzvarētājs Krievijas tenisists Aslans Karacevs, kā arī krievs Andrejs Rubļovs un Kanādas tenisists Deniss Šapovalovs, kuri pērn Dubaijā piekāpās pusfinālā.

Dubaijas turnīrā piedalīsies arī tenisisti, kuri sacentās Austrālijas atklātajā čempionātā - kanādietis Fēlikss Ožjē-Aljasims, Itālijas tenisists Janniks Siners un francūzis Gaels Monfiss.

Džokovičs Dubaijā ir triumfējis trīs gadus pēc kārtas no 2009. līdz 2011.gadam, kā arī 2013. un 2020.gadā. Vien Rodžeram Federeram izdevies izcīnīt uzvaras Dubaijas turnīrā vairāk reižu, triumfējot astoņos turnīros.

Turnīrs Dubaijā notiks no 21. līdz 26.februārim.

Redaktors iesaka