Otrā pasaules kara veterāni no Kijivas aicina Putinu ļaut rūpnīcā "Azovstaļ" palikušajiem civiliedzīvotājiem un karavīriem izkļūt no aplenkuma

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: X80001/SCANPIX

Otrā pasaules kara veterāni no Kijivas videoierakstā vērsušies pie Krievijas prezidenta Vladimira Putina, aicinot viņu dot iespēju Mariupoles rūpnīcā "Azovstaļ" palikušajiem civiliedzīvotājiem un ukraiņu karavīriem izkļūt no aplenkuma.

Veterāni apelējuši pie Krievijas vadītāju sirdsapziņas, atgādinot, ka paši savulaik kopā ar krieviem cīnījušies pret nacistisko Vāciju, bet tagad ir satriekti par ziņām, ka Krievijas karavīri Ukrainā nogalina bērnus.

"Hitlera loģika bija saprotama - viņš gribēja iznīcināt visas nācijas. Kāpēc jūs uzbrūkat mums - tas nav skaidrs. Mēs esam mierīgi cilvēki, mēs neko neesam lūguši un neesam uzspieduši jums savu kārtību. Jums taču ir sava milzīgā Krievija, tur arī saimniekojiet," videoieakstā izteikusies kara veterāne Aleksandra Romančenkova.

"Zinu, kas norisinās Mariupolē, nemitīgi tam sekoju. Bet pašreizējais karš ir bezjēdzīgs. Ir jāizbeidz šis slaktiņš," aicinājis veterāns Pjotrs Cibeks.

"Karš nozīmē tautas iznīcināšanu. Īpaši pašlaik. Tā taču nedrīkst! Kāpēc tu ņirgājies par tautu? Lūdzu izlaidiet garnizonu no Mariupoles! Izlaidiet viņus," saviem līdzgaitniekiem piebalsojis Aleksejs Tkačenko.

"Lūdzam veikt nepieciešamos pasākumus, lai atbrīvotu gan karavīrus, gan civiliedzīvotājus, kuri pašlaik atrodas Mariupolē," ieraksta nobeigumā aicinājis kara veterāns Vasilijs Kļujs.

CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu