P, 26.09.2022.

FOTO ⟩ Kā izskatās vietējā Tirzas estrāde, kad īsā laikā nolijuši 124% no mēneša normas

Kā izskatās vietējā Tirzas estrāde, kad īsā laikā nolijuši 124% no mēneša normas
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Alda Alberte/Facebook.com

Spēcīgo lietavu dēļ Gulbenes novada Tirzā pārplūdusi estrāde, informē Tirzas kultūras nama vadītāja Alda Alberte.

Viņa stāstīja, ka estrāde mēdzot pārplūst pavasaros, taču vasarā tas notiek ļoti reti. Plūdi nodarījuši bojājumus tiltiņam, kuru nākšoties remontēt.

Sestdien, 18.jūnijā, Tirzas estrādē plānots Dziesminieku koncerts. Kultūras nama vadītāja pauž cerību, ka līdz sestdienai ūdens uzsūksies un koncerts varēs notikt estrādē, bet ja sestdien līs lietus, tad pasākumu pārcels uz kultūras nama telpām.

Divi koncerta dalībnieki - Dzintars Tilaks un Āris Ziemelis - saietā nebūs, taču viņu priekšnesumu skatītājiem būs iespēja redzēt Tirzas kultūras namā 6.augustā.

Alberte piebilda, ka lietavu dēļ smagi cietuši arī novada zemnieki, kuru labības lauki un dārzeņu vagas slīgst ūdenī.

Foto: Alda Alberte/Facebook.com

Kā vēstīts, kopš lietavu sākuma līdz plkst.5 trešdienas rītā lielākais nokrišņu daudzums valsts novērojumu stacijās reģistrēts Gulbenē, kur tas sasniedzis 94 milimetrus jeb 121% no mēneša normas, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Otrajā vietā ierindojas Madona ar 91 milimetru jeb 124%, trešajā vietā - Alūksne ar 85 milimetriem jeb 94%. Jēkabpilī reģistrēti 74 milimetri nokrišņu, Skrīveros - 61 milimetrs, daudzviet citviet valsts centrālajā un austrumu daļā - ap 50 milimetriem.

Pēdējā diennaktī Latviju skārušas stiprākās lietavas kopš 2017.gada 24.augusta.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu