Igaunijas bruņotie spēki kara gadījumā izņems vairāk nekā 2000 iedzīvotāju spēkratus

Apollo.lv
Igaunijas bruņotie spēki kara gadījumā izņems vairāk nekā 2000 iedzīvotāju spēkratus
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: exopixel/Shutterstock.com

Gadījumā, ja sāktos karš, Igaunijas bruņotie spēki piespiedu kārtā konfiscētu vairāk nekā 2000 transportlīdzekļu no privātajiem uzņēmumiem, vēsta laikraksts "Postimees".

Izņemšana iespējama tikai kara laikā, turklāt, ja manta tiek bojāta, kompensācija netiks saņemta.

"Piemēram, uzņēmuma īpašnieks saņem vēsti, ka iestādes transportlīdzeklis tiks izņemts piespiedu kārtā. Tālāk īpašnieks dod norīkojumu šoferim, kurš konkrētā laikā un vietā ierodas ar transportlīdzekli," sacīja mobilizācijas resursu nodaļas vadītājs Alo Auliks.

Viņš norādīja, ka "saskaņā ar plānu mums bruņotajiem spēkiem ir jāsagādā aptuveni 2700 transportlīdzekļu". Viņš piebilda, ka skaits var mainīties, ja palielināsies karavīru skaits.

Spēkiem ir nepieciešama dažāda tehnika - kvadricikli, motocikli, apvidus auto, kravas mašīnas, traktori, celtņi.

"Precīzāk sakot - ja sāksies karš un mūsu bruņotajiem spēkiem pietrūks tehnika, būs jāpiesaista privātais sektors," sacīja Aizsardzības ministrijas pārstāvis Martins Magnuss.

Pēc bruņoto spēku pieprasījuma Aizsardzības departaments sarakstā iekļāvis 2600 izņemamos transportlīdzekļus. Spēkratu īpašniekiem ir pienākums tos uzturēt tehniski labā stāvoklī. Gadījumā, ja rodas tehniskas problēmas, tad par to jāziņo Aizsardzības departamentam.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu