Ķīna aptur sadarbību ar Vašingtonu vairākās jomās

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: sleepingpanda/shutterstock

Ķīna aptur sadarbību ar Vašingtonu vairākās jomās, arī klimata pārmaiņu un aizsardzības jomās, reaģējot uz ASV Kongresa Pārstāvju palātas spīkeres Nensijas Pelosi vizīti Taivānā, pavēstīja Ķīnas Ārlietu ministrija.

Pekina apliecina, ka aptur Ķīnas-ASV sarunas par klimata pārmaiņām, kā arī dialogu trijos forumos, kuros tiek risināti aizsardzības jautājumi.

Citas jomas, kurās dialogs tiek apturēts, ir nelegālā migrācija, savstarpējā tiesiskā palīdzība, sadarbība cīņā ar starptautisko noziedzību un likumsargu sadarbība cīņā ar narkotiku tirdzniecību.

Jau ziņots, ka Pelosi šonedēļ bija ieradusies Taivānā, paziņojot, ka vizīte demonstrē Vašingtonas stingro apņemšanos atbalstīt Taivānu. Pārstāvju palātas spīkere ir augstākā Savienoto Valstu amatpersona, kas apmeklējusi Taivānu ceturtdaļgadsimta laikā.

Reaģējot uz šo vizīti, Ķīna jau otro dienu rīko militārās mācības ap Taivānu, kuru laikā tiek šautas raķetes. ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens piektdien to nosauca par nopietnu eskalāciju.

Taivāna un kontinentālā Ķīna tiek pārvaldītas atsevišķi, kopš 1949.gadā šajā salā patvērās pilsoņkarā sakautā Ķīnas Republikas nacionālistu valdība, bet komunistu ieņemtajā Ķīnas kontinentālajā daļā tika proklamēta Ķīnas Tautas Republika, kas uzskata Taivānu par savas teritorijas daļu.

Demokrātiskā Taivāna dzīvo pastāvīgu Ķīnas iebrukuma draudu apstākļos.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu