Kariņš: ES līmenī jālemj par tūrisma vīzu izsniegšanas pārtraukšanu Krievijas pilsoņiem

Apollo.lv
Kariņš: ES līmenī jālemj par tūrisma vīzu izsniegšanas pārtraukšanu Krievijas pilsoņiem
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš. Foto: Valsts kanceleja

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš piektdien, 12. augustā, Pilsrundālē tiekoties ar Lietuvas premjerministri Ingrīdu Šimonīti, uzsvēris, ka Eiropas Savienības līmenī ir jālemj par Šengenas tūrisma vīzu izsniegšanas pārtraukšanu Krievijas pilsoņiem, tādējādi pastiprinot pret Krieviju vērstās sankcijas.

Tikšanās laikā Latvijas un Lietuvas valdību vadītāji pārrunāja aktuālo enerģētikas un drošības situāciju reģionā, kā arī atbalsta turpināšanu Ukrainai.

Pārrunājot aktuālo situāciju enerģētikā, Latvijas un Lietuvas premjerministri uzsvēra nepieciešamību stiprināt enerģētisko neatkarību no Krievijas energoresursiem, vienlaikus nodrošinot nepieciešamās dabasgāzes piegādes reģionam gaidāmajā apkures sezonā.

To šobrīd nodrošina Klaipēdas sašķidrinātās gāzes terminālis un šogad darbību sākušais Polijas un Lietuvas gāzesvadu starpsavienojums (GIPL), bet līdz gada beigām plānots atklāt sašķidrinātās gāzes termināli Paldiskos, Igaunijā.

Kariņš un Šimonīte, pārrunājot drošības situāciju reģionā un Krievijas īstenoto karu Ukrainā, apliecināja abu valstu apņemšanos turpināt atbalsta sniegšanu Ukrainai cīņā pret Krievijas agresiju.

Tikšanās laikā Latvijas un Lietuvas premjerministri apmeklēja Rundāles pili.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu