Polija varētu ierobežot vīzu izsniegšanu Krievijas pilsoņiem

LETA
Polija varētu ierobežot vīzu izsniegšanu Krievijas pilsoņiem
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Velishchuk Yevhen/Shutterstock

Polija, sekojot Latvijas un Igaunijas piemēram, apsver ierobežot vīzu izsniegšanu Krievijas pilsoņiem, svētdien, 14. augustā, paziņojis Polijas ārlietu viceministrs Pjotrs Vavžiks.

"Polija strādā pie koncepcijas, kas ļautu neizsniegt vīzas Krievijas pilsoņiem," Vavžiks svētdien teicis Polijas ziņu aģentūrai PAP.

Polijas ārlietu viceministrs informēja, ka viņa valsts atbalstītu vēl plašākas Eiropas Savienības (ES) sankcijas pret Krieviju saistībā ar tās sākto karu Ukrainā. Tās varētu iekļaut arī vīzu režīma apturēšanu Krievijas pilsoņiem.

"Tomēr lielās dalībvalstis, kuru vidū ir Vācija, Francija un Nīderlande, pret to iebilst," atzina Vavžiks.

Vācija un Eiropas Komisija neatbalsta vispārēju aizliegumu izsniegt tūristu vīzas Krievijas pilsoņiem.

No 18. augusta Igaunija neielaidīs valstī cilvēkus ar Igaunijas izsniegtām Šengenas zonas vīzām. Izņēmums būs Igaunijā dzīvojoši Krievijas pilsoņi vai tie, kuriem ir pastāvīgās uzturēšanās atļauja, kā arī tie, kuriem jāapmeklē tuvinieks Igaunijā.

Savukārt Latvija uz nenoteiktu laiku apturējusi vīzu izsniegšanu Krievijas pilsoņiem. Latvijas vēstniecība Maskavā pieņem vīzas pieteikumus tikai no Krievijas pilsoņiem, kas vēlas apmeklēt tuva radinieka bēres Latvijā.

Ieceri apturēt vīzu izsniegšanu Krievijas pilsoņiem atbalstījusi arī Somija, bet ES prezidējošā valsts Čehija aicinājusi apsvērt tādu aizliegumu bloka līmenī.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu