Uzsākot jauno mācību gadu, Valsts policija aicina atkārtot drošības padomus

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Evgeny Atamanenko/Shutterstock

Sākoties jaunajam mācību gadam, Valsts policija aicina vecākus pārrunāt drošības padomus ar savām atvasēm, kā arī skolotājiem ar skolēniem kopā atkārtot drošības noteikumus, lai jaunais mācību gads aizritētu bez liekām raizēm un starpgadījumiem. 

1. septembrī sāksies jaunais mācību gads, kas nozīmē, ka pilsētās un skolās atgriezīsies bērni, tāpēc būtiski atcerēties par braukšanas ātruma ierobežojumiem mācību iestāžu tuvumā.

Tāpat svarīgi būt īpaši uzmanīgiem pie gājēju pārejām, pie sabiedriskā transporta pieturām, kā arī vietās, kur redzamību apgrūtina novietoti transportlīdzekļi vai citi šķēršļi, jo bērni var būt neuzmanīgi vai aizmirst par pareizu ielas šķērsošanu, piemēram, izejot aiz mašīnas vai sabiedriskā transporta un negaidīti skriet pāri ielai.

Lai skolēns varētu sevi pasargāt un netiktu apdraudēti apkārtējie satiksmes dalībnieki, vecākiem ir jāmāca savām atvasēm drošība uz ceļa.

Šogad līdz 28. augustam ceļu satiksmes negadījumos ir bijuši iesaistīti 636 skolas vecuma bērni (no 7 līdz 18 gadiem), no kuriem 333 ir cietuši un divi gājuši bojā. Savukārt pērn šādā pat periodā ceļu satiksmes negadījumos bija iesaistīti 648 skolas vecuma bērni, no kuriem cieta 343 bērni un bojā gāja divi.

Tādēļ ir ļoti būtiski, lai skolēns pats izprot kādēļ ir jāievēro ceļu satiksmes noteikumi – tādā veidā bērns var sevi pasargāt no iekļūšanas negadījumā, vai no riska gūt traumas.

Tāpat būtiski atcerēties par pareizu ceļu satiksmes noteikumu ievērošanu, piedaloties satiksmē gan ar velosipēdu, gan elektroskrejriteni. Atgādinām, ka ar elektroskrejriteni drīkst pārvietoties tikai no 14 gadu vecuma, kā arī ar to nedrīkst pārvadāt pasažieri.

Ja bērns dodas ar velosipēdu uz skolu vai treniņu, noteikti ir jāparūpējas par divriteņa drošību. To nedrīkst atstāt nepieskatītu – tas jāpieslēdz ar drošības slēdzeni. Tāpat ir svarīgi atgādināt savām atvasēm par visu mantu drošību - vēlams tās neatstāt bez uzraudzības, it īpaši vērtīgās lietas, piemēram, maku, telefonu u.c.

Tāpat būtiski iemācīt savām atvasēm operatīvo dienestu tālruņus, lai nepieciešamības gadījumā, kad bērnam vai viņa draugiem ir nepieciešama palīdzība, viņi zina, kam jāzvana – policijai 110 vai vienotajam glābšanas dienesta tālrunim 112.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu