Ukraiņi gūst ievērojamus panākumus Hersonas apgabalā, ziņo kara institūts

LETA
Ukraiņi gūst ievērojamus panākumus Hersonas apgabalā, ziņo kara institūts
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Ukraņu karavīri pēc Limanas atbrīvošanas no okupantiem.
Ukraņu karavīri pēc Limanas atbrīvošanas no okupantiem. Foto: AFP/SCANPIX

Ukrainas armija gūst ievērojamus panākumus Hersonas apgabalā, vienlaikus turpinot virzīties uz priekšu Harkivas un Luhanskas apgabalos, vēsta ASV Kara pētījumu institūta (ISW) analītiķi.

ISW otrdien ziņo, ka Ukrainas bruņotie spēki atbrīvojuši vairākas apdzīvotās vietas Inhulecas upes austrumu krastā, liekot Krievijas spēkiem atkāpties Hersonas virzienā.

Tāpat Ukrainas bruņotie spēki turpinājuši virzīties uz dienvidiem gar Dņepru un pārrāvuši divas Krievijas sauszemes apgādes līnijas Hersonas apgabala ziemeļos, liekot krieviem atkāpties uz dienvidiem no Hersonas-Dņipropetrovskas apgabalu robežas virzienā uz Berislavas rajonu.

Ukrainas armijas pretuzbrukums traucē Krievijai pārvietot uz priekšējām pozīcijām papildu munīciju, rezerves, mobilizētos un aizsardzības līdzekļus.

Ukrainas spēki turpinājuši virzīties uz priekšu arī Harkivas apgabala austrumos uz rietumiem no Svatoves, virzoties pāri Oskolas upei un arvien vairāk apdraudot Krievijas pozīcijas Luhanskas apgabalā.

Krievu avoti ISW apgalvojuši, ka kaujas turpinās gar Svatoves-Kreminna šoseju.

Krievijas karaspēks otrdien turpināja artilērijas, gaisa un raķešu uzbrukumus uz rietumiem no Huļajpole, Dņipropetrovskas un Mikolajivas apgabalos. Tāpat Krievijas karaspēks turpināja sauszemes uzbrukumus Doneckas apgabalā.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu