Oktobra beigās Latvijā ieradīsies EP priekšsēdētāja

LETA
Oktobra beigās Latvijā ieradīsies EP priekšsēdētāja
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Roberta Metsola.
Roberta Metsola. Foto: Alexandros Michailidis/Shutterstock

Ceturtdien, 27. oktobrī, darba vizītē Latvijā ieradīsies Eiropas Parlamenta (EP) priekšsēdētāja Roberta Metsola, informēja EP preses sekretārs Latvijā Jānis Krastiņš.

Metsola tiksies ar Latvijas augstākajām amatpersonām un piedalīsies diskusijā ar jauniešiem par Eiropas nākotni. Metsola Latvijā ieradīsies pēc Saeimas priekšsēdētājas Ināras Mūrnieces (NA) uzaicinājuma, atzīmējot Saeimas simtgadi.

Dienas pirmajā pusē EP priekšsēdētāja tiksies ar Latvijas augstākajām amatpersonām. Vispirms no rīta paredzēta uzruna Saeimā, bet pēc tās - tikšanās ar Saeimas priekšsēdētāju.

Vēlāk EP priekšsēdētāja noliks ziedus pie Brīvības pieminekļa un tiksies ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV) un Valsts prezidentu Egilu Levitu, kā arī apmeklēs ES dzelzceļa projekta “Rail Baltica” būvlaukumu pie Rīgas Pasažieru stacijas.

Plkst.14.30 EP priekšsēdētāja Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) auditoriju mājā "Domus Auditorialis" tiksies ar 100 Latvijas jauniešiem, lai apspriestu Krievijas uzsāktā kara Ukrainā ietekmi uz Latvijas jauniešu ikdienu un nākotnes redzējumu, kā arī drošības, dezinformācijas, jauniešu līdzdalības, vides un starptautiskās sadarbības jautājumus. Jaunieši EP priekšsēdētājai atklās savas domas par ES prioritātēm, dalīsies ar idejām un uzdos jautājumus.

Diskusijā piedalīsies Latvijas jauniešu delegāte ANO Anete Biķe, satura veidotājs Edgars Feščenko, žurnāliste, radio personība Elīna Baltskara, sabiedrisko attiecību speciāliste, aktīviste un fonda "Nāc līdzās" brīvprātīgā Diāna Ponaskova, EP Vēstnieku skolu programmas dalībnieks un Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolas audzēknis Artūrs Bernhards Dubovskis un citi.

Diskusiju vadīs žurnāliste un klimata aktīviste Eva Johansone. Tai tiešraidē varēs sekot EP biroja "Facebook" lapā.

Vakarā EP priekšsēdētāja Latvijas Nacionālajā teātrī apmeklēs Saeimas simtgadei veltītu koncertu.

Metsola par priekšsēdētāju 2022. gada janvārī, un viņas pilnvaru termiņš ilgst līdz šī EP sasaukuma pilnvaru beigām 2024. gadā.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu