Sv, 3.12.2023.

EZA rekomendē vakcīnu "Spikevax" bērniem vecumā no sešiem mēnešiem līdz pieciem gadiem

LETA
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 2
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Uryupina Nadezhda/Shutterstock

Eiropas Zāļu aģentūras (EZA) Cilvēkiem paredzēto zāļu komiteja (CHMP) rekomendē "Moderna" ražotās vakcīnas pret Covid-19 "Spikevax" lietošanu Eiropas Savienībā bērniem vecumā no sešiem mēnešiem līdz pieciem gadiem.

Paziņojums seko EZA komitejas iepriekšējam lēmumam sniegt pozitīvu atzinumu, iesakot "Moderna" Covid-19 vakcīnas reģistrācijas apliecībā iekļaut vakcināciju bērniem no sešu gadu vecuma

Divu devu primārā vakcinācija saņemama mēneša laikā. Bērniem vakcīnas efektivitāte pret omikronu ir līdzīga kā pieaugušajiem.

Vakcīnu ir atļauts izmantot aktīvai imunizācijai, lai novērstu SARS-CoV-2 vīrusa izraisītu Covid-19 saslimšanu bērniem vecumā no sešiem mēnešiem līdz pieciem gadiem vairākās pasaules valstīs, tostarp Austrālijā, Kanādā un ASV. Turklāt "Spikevax" divvērtīgā vakcīna, kas pielāgota vīrusa pamata celmam un omikrona BA.1 variantam, ir apstiprināta kā balstvakcinācijas deva aktīvai imunizācijai, lai novērstu SARS-CoV-2 vīrusa izraisītu Covid-19 saslimšanu personām no 12 gadu vecuma, kuras iepriekš ir saņēmušas vismaz primārās vakcinācijas kursu pret šo vīrusu.

Pēc CHMP pozitīvā atzinuma Eiropas Komisija pieņems lēmumu par atļaujas piešķiršanu "Spikevax" lietošanai bērniem vecumā no sešiem mēnešiem līdz pieciem gadiem.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 2

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu