S, 25.03.2023.

Zelenskis noliedz sarunu iespējamību ar Putinu

LETA
Zelenskis noliedz sarunu iespējamību ar Putinu
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 10
Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.
Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis. Foto: EPA/Scanpix

Kara noziedznieks Vladimirs Putins nav nekas, sarunas ar viņu nenotiks, intervijā Lielbritānijas telekanālam "Sky News" norādīja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

Kā norādīja Ukrainas līderis, Putins viņam šodien "nav nekas", atzīstot arī, ka nesaprot, "kas Krievijā pieņem lēmumus".

Kaut arī Maskava pastāvīgi runā par mieru, tā melo, jo vienlaikus apšauda Ukrainu ar raķetēm, sacīja Zelenskis.

Atbildot uz jautājumu, vai ir iespējama tikšanās ar Putinu, Ukrainas prezidents sacīja:

"Man tas nav interesanti. Nav interesanti tikties, nav interesanti runāt. Es tiešām nesaprotu, kas Krievijā pieņem lēmumus."

Vienlaikus Zelenskis uzsvēra, ka viņa prioritāte numur viens ir ukraiņu dzīvību saglabāšana šajā netaisnīgajā karā, ko izvērsis Putina režīms.

"Es negribu karot Krievijas teritorijā. Es vienkārši gribu, lai viņi iespējami drīzāk izbeidz karu un aiziet no mūsu valsts. Es varu jums droši pateikt - ja viņi aizies no mūsu valsts, karš beigsies. Lūk arī viss," sacīja Ukrainas prezidents.

Uz jautājumu, vai nav par vēlu sarunām, Zelenskis sacīja: "Pēc pilna mēroga iebrukuma [Putins] man nav nekas."

Komentējot runas par Krievijas karaspēka koncentrāciju, Zelenskis sacīja, ka pēdējo dienu laikā bijuši vairāki spēcīgi triecieni un uzbrukumi un ka ukraiņu spēkiem ārkārtīgi svarīgi ir, lai tiem būtu aizsardzības jaudas.

"Viss ir atkarīgs no tā, cik lielā mērā mēs spēsim viņus atturēt. Austrumos viņi virzās uz priekšu un zaudē daudz cilvēku.

Tas vienkārši ir neticams skaits. Viņiem par to nospļauties. Viņi savus cilvēkus neskaita. Tas ir fakts. Mēs viņu cilvēkus skaitām.

Bet mums nav precīzu skaitļu. Viņu pusē upuru ir krietni vairāk. Bet, izejot no tā, ko mēs esam redzējuši un saskaitījuši, viņu pusē ir tūkstošiem kritušo, viņi vienkārši tos pamet," sacīja Zelenskis.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu