VIDEO ⟩ Policija privātmājā Ķekavas novadā atklājusi ievērojamu daudzumu zagtu automašīnu detaļu

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Policija privātmājā Ķekavas novadā atklājusi ievērojamu daudzumu zagtu automašīnu detaļu.
Policija privātmājā Ķekavas novadā atklājusi ievērojamu daudzumu zagtu automašīnu detaļu. Foto: Ekrānuzņēmums no video

Šī gada 14. janvārī Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes policisti izsekoja kādu BMW auto zagli. Policisti nonāca privātmājas teritorijā Ķekavas novadā, kur atrada gan zagto automašīnu, gan ievērojamu daudzumu zagtu spēkratu detaļu.

Policija noskaidroja, ka atrastās automašīnu detaļas ir no vēl sešām zagtām automašīnām.

Turpat tika atrasta un atsavināta arī šaujamieroču munīcija.

Aizdomās par noziedzīgo nodarījumu izdarīšanu tajā pašā naktī privātmājas teritorijā tika aizturēts kāds vīrietis.

Video: Zagtās automašīnu detaļas Ķekavas novadā

2023. gada 14. janvāra naktī tika saņemta informācija par 2015. gada izlaiduma automašīnas BMW X3 zādzību Rīgas pilsētas Zolitūdes apkaimē. Šī automašīna bija aprīkota ar augsta līmeņa drošības sistēmu.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 2. biroja 2. nodaļas likumsargi, reaģējot uz saņemto informāciju, sadarbībā ar automašīnas drošības sistēmu uzturētāju veica operatīvos pasākumus ar mērķi atrast nozagto automašīnu un aizturēt noziedzīgu nodarījumu izdarījušās personas. Minēto pasākumu rezultātā tajā pašā naktī Valsts policijas darbinieki kādas privātas saimniecības teritorijā Ķekavas novadā konstatēja un izņēma nozagto automašīnu BMW X3.

Saimniecības teritorijā atradās vairākas automašīnas, daļa no tām bija izjauktā stāvoklī. Transportlīdzekļu pārbaudes laikā tika atrasta vēl viena meklēšanā esoša automašīna – šis spēkrats pirms vairākiem gadiem bija paņemts līzingā, taču līzinga ņēmējs bija pārtraucis par to maksāt un spēkratu neatdeva.

Turpinot izmeklēšanas darbības kriminālprocesā, saimniecības telpās konstatēts liels daudzums automašīnu rezerves daļu. Veicot pārbaudi, tās tika identificētas kā daļas un agregāti no vēl sešām meklēšanā esošām automašīnām.

Izmeklēšanas darbību laikā konstatēti un pārbaudei izņemti 154 priekšmeti, kas līdzīgi šaujamieroču munīcijai, kā arī 134 alkoholisko dzērienu pudeles bez akcīzes markām – kopumā atsavināti vairāk nekā 112 litri nelikumīgu alkoholisko dzērienu.

Turpat privātmājas teritorijā aizdomās par automašīnu zādzībām un piesavināšanos tika aizturēts vīrietis, kurš iepriekš nav nonācis policijas redzeslokā. Saistībā ar notikušo ir sākts kriminālprocess un izmeklēšanas laikā policija skaidro notikušā apstākļus, tostarp cik ilgi noziedznieki darbojušies  un kam realizētas zagto spēkratu detaļas.

Zagtā automašīna BMW X3 ir atdota tās likumīgajam īpašniekam, bet līzingā paņemtais spēkrats – uzņēmumam, kam tas pieder. Aizturētajam vīrietim ir piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums. Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu