FOTO UN VIDEO ⟩ Aizvadīta mediķu protesta akcija pie Saeimas

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Jānis Škapars/TVNET

Mediķu protesta akcijā pie Saeimas šodien pulcējās vairāki simti dalībnieku. 

Dalībnieki bija sagatavojuši plakātus, kas vēsta, "ar slimu tautu ekonomiku neizārstēsi", "zārks vai čemodāns", "veselība ir cilvēktiesības".

Pie Saeimas ieejas tika izvietotas sveces.

Latvijas Jauno ārstu asociācijas prezidents Artūrs Šilovs piketā norādīja, ka "līdz vakaram šodien nomirs 79 cilvēki. 13 no tiem nāve būtu novēršana, ja būtu kvalitatīva veselības aprūpe". Pēc tam tika ieturēts klusuma brīdis.

Foto: Mediķu protests

Protesta laikā veselības aprūpes pakalpojumu pieejamība netika ietekmēta. Šilovs informēja, ka ar slimnīcām esot panākta vienošanās, ka tiem cilvēkiem, kuriem ir iespēja pielāgot savu darba laiku, uz vienu divām stundām netika aizliegts piedalīties akcijā ar nosacījumu, ka netiks ietekmēta pakalpojumu pieejamība.

Video: Mediķu protests

"Mēs redzam, ka pēc Covid-19 pandēmijas un visiem šiem gadiem, kā arī ņemot vērā, ka šobrīd nekas nav mainījies, rindas [uz ārstniecības pakalpojumiem] vienmēr ir bijušas garas. Būtu diezgan neētiski pret pacientu, ja mēs vēl ierobežotu visu," uzskata Šilovs.

Kā vēstīts, vairākas Latvijas pacientu organizācijas un medicīnas darbiniekus pārstāvošās asociācijas ir nosūtījušas atklātu vēstuli valsts augstākajām amatpersonām, pieprasot iepriekš uzņemto saistību un solījumu izpildi attiecībā uz veselības aprūpes finansējumu, informēja Latvijas Jauno ārstu asociācija.

Video: Mediķu protests

Lai prasītu politiķu atbildību par uzņemtajām saistībām, organizācijas apliecina gatavību pulcēt nozares darbiniekus un pacientus plānotajā šodienas protesta akcijā.

Latvijas Ārstu biedrības prezidente Ilze Aizsilniece uzsvēra, ka gadījumā, ja valdība viņus nesadzirdēs un ja nākamā gada budžetā faktiskā un reālā nauda veselības aprūpes budžetam būs mazāka, tad rudenī tiks rīkots plašāka mēroga streiks.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām