40 dienas pēc aviokatastrofas atrasto bērnu ģimenes stāsta, kā viņi spēja izdzīvot

Apollo.lv
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Shambhavi Patwardhan/Shutterstock

Četri bērni, kuri pēc lidmašīnas avārijas 40 dienas izdzīvoja Amazones džungļos, pārtikuši no lietus meža augļiem un lidmašīnā atrastiem miltiem, stāsta bērnu ģimenes, vēsta medijs "The Guardian".

Kad lidmašīna avarēja, bērni no lidmašīnas paņēma miltus, ko cilvēki ēd Amazones reģionā. Pēc tam, kad beidzās milti, viņi ēda sēklas.

Viena bērna krustmāte Damarisa Makutija sacīja, ka bērniem viss ir kārtībā, neskatoties uz to, ka viņi ir dehidrēti un kukaiņu sakosti.

Ģenerālis Pedro Sančes, kurš bija atbildīgs par glābšanas darbiem, sacīja, ka glābēju komandas pāris reizes bija pagājušas 20 līdz 50 metrus atstatu no vietas, kur tika atrasti bērni, taču tos nepamanīja.

"Apollo.lv" jau vēstīja, ka Kolumbijā Amazones lietusmežā ir atrasti dzīvi četri indiāņu bērni, kas bija pazuduši pēc 1. maijā notikušas lidmašīnas katastrofas, piektdien paziņoja Kolumbijas prezidents Gustavo Petro.

"Prieks visai valstij! Četri bērni, kas pirms 40 dienām pazuda Kolumbijas džungļos, ir atrasti dzīvi," Petro rakstīja tviterī.

Viņa tvītam bija pievienota fotogrāfija, kurā redzami vairāki pieaugušie, kas rūpējas par atrastajiem bērniem. "Viņi ir vārgi. Ļausim ārstiem novērtēt viņu stāvokli," Petro paziņoja presei Bogotā.

Bērni, kas ir 13 gadus, deviņus gadus, četrus gadus un 11 mēnešus veci, ir uitoto etniskās grupas pārstāvji. Kopš vieglās lidmašīnas "Cessna 206" nogāšanās viņi bija klīduši pa džungļiem Kaketas departamentā valsts dienvidos.

Kolumbijas armija maija vidū atrada lidmašīnas pilota un divu pieaugušu pasažieru līķus. Mirusī pasažiere Ranoke Mukutuja bija šo četru bērnu māte.

Pazudušo bērnu meklēšanā iesaistījās 160 karavīri un 70 indiāņi, kas labi pārzina džungļus.

Petro 17.maijā bija paziņojis, ka šie bērni ir atrasti dzīvi, bet dienu pēc tam šo paziņojumu atsauca, jo viņam bija sniegta nepatiesa informācija.

Bērnu vectēvs Fidensio Valensija piektdien apstiprināja, ka bērni tagad ir atrasti. Viņš pastāstīja, ka uitoto bērni mācās medīt, zvejot un vākt dabas veltes, tāpēc pazudušie bērni labi pazina lietusmežu.

Lidmašīna bija lidojusi no kādas vietas lietusmežā uz Sanhosē del Gvaviares pilsētu, kas ir viena no galvenajām pilsētām Amazones lietusmežā Kolumbijas teritorijā.

"Operāciju Cerība", kā bija nosaukta meklēšana, apgrūtināja milzu koki, savvaļas dzīvnieki un stiprs lietus.

Varas iestādes nav norādījušas katastrofas cēloni. Pilots ziņoja par dzinēja problēmām dažas minūtes pirms lidmašīnas pazušanas no radaru ekrāniem.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu