Slaidiņš komentē dronu triecienu Krievijas teritorijā (1)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Reuters/ScanPix

Dronu triecieniem pa objektiem Krievijas teritorijā lielākais ir psiholoģiskais efekts, vērtēja Latvijas Zemessardzes štāba virsnieks, majors Jānis Slaidiņš.

Samērā nelielajos triecienos cietušie objekti īsti nav uzskatāmi par militāriem, līdz ar to tiek panākts vairāk psiholoģisks efekts, proti, Krievijas sabiedrībai tiek likts saprast, ka karš ir arī šīs valsts teritorijā, uzsvēra eksperts.

"Maskava no Krievijas puses tiek uzskatīta par vislabāk pasargāto pilsētu, tāpēc lielākais ieguvums ir psiholoģiskais efekts, liekot saprast, ka karš var ienākt Krievijas militārajā, politiskajā un ekonomiskajā centrā - Maskavā.

Ar triecieniem tiek parādīts, ka Krievijas pretgaisa aizsardzība ir diezgan caura, ka neviens nevar būt pilnīgā drošībā, tostarp Maskavā," norādīja eksperts.

Slaidiņš uzskata, ka droni netiek palaisti no Ukrainas teritorijas, bet no Krievijas, iespējams, pat netālu no Maskavas apgabala. "Protams, ka ukraiņu roka tur, visticamāk, noteikti ir klāt, jo ne velti Ukrainas puse savulaik paziņoja, ka tai ir pietiekami daudz atbalstītāju Krievijā, kuri gatavi cīnīties pret Putina režīmu," uzsvēra eksperts.

Vaicāts, vai šādos triecienos ciešot Krievijas civiliedzīvotājiem, krievi var ciešāk saliedēties ap režīma līderi Vladimiru Putinu, eksperts atzina, ka Krievija ukraiņu darbības Krievijas teritorijā uzskata par terorismu un tas ir labs "barošanas līdzeklis" Krievijas propagandai.

"Jo Krievija ved divus karus - vienu Ukrainā, bet otru televīzijā, tāpēc svarīgi to pasniegt sev vēlamā virzienā. Un viena daļa sabiedrības ir pārliecināta, ka Ukraina ir teroristu valsts. Jebkura darbība Krievijas teritorijā tiks pasniegts kā teroristisks uzbrukums no Ukrainas puses," uzsvēra eksperts.

Kā ziņots, Maskavā naktī uz otrdienu drona triecienā atkal nodarīti postījumi augstceltnei biznesa rajonā "Moscow City", paziņoja Krievijas galvaspilsētas mērs Sergejs Sobjaņins. Mērs norādījis, ka šai ēkai, kuras nosaukums ir "IQ-kvartal" un kurā atrodas trīs ministrijas, nodarīti postījumi arī naktī uz svētdienu, kad droni nodarīja bojājumus divām "Moscow City" ēkām.

Naktī uz svētdienu drona triecienā tika nodarīti postījumi stāvam, kurā atrodas Digitālās attīstības ministrija, bet naktī uz otrdienu sapostīts stāvs, kurā ir Ekonomikas attīstības ministrija.

Sociālajos tīklos arī izplatījusies informācija, ka naktī uz otrdienu bijuši dzirdami sprādzieni Piemaskavā.

Dronu uzbrukumi Krievijā pēdējos mēnešos nav retums. Ukraina nav tieši uzņēmusies atbildību, taču Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis svētdien sacīja, ka karš pakāpeniski atgriežas Krievijas teritorijā, un uzsvēra, ka tas ir neizbēgams un taisnīgs process.

Komentāri (1)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu