FOTO ⟩ Valsts prezidents Aglonā apmeklē Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svinību dievkalpojumu (2)

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Rinkēvičs piedalās Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svinību dievkalpojumā Aglonā
Rinkēvičs piedalās Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svinību dievkalpojumā Aglonā Foto: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja

Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs 15. augustā piedalījās Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svinību galvenajā dievkalpojumā Aglonā, atsaucoties uz Romas Katoliskās Baznīcas Latvijā Rēzeknes-Aglonas diecēzes bīskapa Jāņa Buļa aicinājumu. Pēc dievkalpojuma Valsts prezidents tikās ar pārstāvjiem no Latvijas Bīskapu konferences.

"Vēlos pateikties visiem klātesošajiem par iespēju tikties šeit, Aglonā, tik nozīmīgā Latgalei un visai Latvijai dienā," runu klātesošajiem dievkalpojuma apmeklētājiem uzsāk Rinkēvičs.

"Vēlos apsveikt ar Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkiem, kas ir valstiski un starptautiski nozīmīgs notikums. Es vēlos pateikties Rēzeknes-Aglonas diecēzes bīskapam Jānim Bulim par ielūgumu apmeklēt Aglonas starptautisko svētvietu un piedalīties Aglonas svētku – Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas – svinībās."

FOTO: Valsts prezidents Aglonā apmeklē Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svinību dievkalpojumu

"Esmu priecīgs un gandarīts, ka varu būt kopā ar jums katru šajos svētkos – valsts un pašvaldību amatpersonām, dažādu konfesiju garīdzniekiem, sabiedriskajiem darbiniekiem un Latvijas sabiedrību."

"Neskatoties uz apstākli, ka Latvija ir daudznacionāla un dažādu konfesiju valsts, tomēr ar savu ekumenisma tradīciju un dažādu konfesiju mierīgu līdzās pastāvēšanu Latvija ir paraugs daudzām citām valstīm pasaulē," pauda Valsts prezidents.

E. Rinkēvičam Aglonā bija tikšanās arī ar Latvijas Bīskapu konferences pārstāvjiem. Prezidents ar konferences pārstāvjiem apmainījās viedokļiem par Latvijas un Svētā Krēsla divpusējo dialogu, kā arī uzklausīja Latvijas katoļu bīskapus par aktuāliem jautājumiem valsts un Katoliskās Baznīcas attiecībās.

Latvijas Bīskapu konference ir augstākā vietējās Romas Katoļu baznīcas lēmēja un koordinētāja institūcija, un tā dibināta 1997. gada 15. novembrī. Konferences prezidents tiek ievēlēts no amatā esošo bīskapu vidus uz trim gadiem, ar iespēju tikt pārvēlētam uz nākamajiem trim gadiem.

Kopš 2019. gada sākuma to vada Liepājas diecēzes bīskaps Viktors Stulpins. Bīskapi ir savstarpēji līdzvērtīgi un savas diecēzes augstākā vara, kuriem pakļauti vietējās diecēzes priesteri.

Aglonas svētvieta atrodas Latvijas Bīskapu konferences pārraudzībā, bet administratīvie jautājumi atrodas tās ģeogrāfiskās diecēzes (Rēzeknes-Aglonas) jurisdikcijā.

Komentāri (2)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu