Šodien plānotajā evakuācijas reisā no Izraēlas visas vietas aizņemtas

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Shutterstock

Latvijas nacionālā aviokompānija "airBaltic" pēc Ārlietu ministrijas (ĀM) aicinājuma pirmdien, 16. oktobrī, plāno veikt speciālu evakuācijas reisu no Izraēlas, informēja ĀM preses sekretāre Diāna Eglīte.

Viņa norādīja, ka ĀM ir aicinājusi "airBaltic" veikt speciālu lidojumu maršrutā Rīga-Telaviva-Rīga, lai nodrošināts iespēju atgriezties mājās tiem Latvijas valstspiederīgajiem, kuri vēlas izbraukt no Izraēlas.

Vienlaikus "airBaltic" pārstāvji norādīja, ka lidojumā būs pieejamas 148 vietas.

Uzņēmumā uzsvēra, ka pasažieru, apkalpes un lidojumu drošums ir "airBaltic" galvenā prioritāte, tāpēc lidsabiedrība uzmanīgi seko līdzi situācijai Izraēlā un, apstākļiem mainoties, patur tiesības plānoto reisu mainīt vai atcelt.

Eglīte šorīt TV3 pastāstīja, ka pašlaik ĀM rīcībā esošās ziņas liecina, ka plānotais avioreiss šorīt tiks veikts.

Visas vietas lidmašīnā esot aizņemtas - pamatā reisu izmantos Latvijas pilsoņi, bet starp pasažieriem būs arī desmit Igaunijas un trīs Lietuvas pilsoņi.

Būšot arī vairāki Izraēlas pilsoņi, kuri izmantos "airBaltic" lidojumu, lai atgrieztos no Latvijas Izraēlā.

ĀM pārstāve atzīmēja, ka virkne Latvijas valstspiederīgo ir pametuši Izraēlu jau agrāk ar Lietuvas, Francijas un Grieķijas organizētiem avioreisiem. Viņa pieļāva, ka situācijai Izraēlā saasinoties, var pieteikties vēl cilvēki, kas varētu vēlēties pamest šo valsti, un tad tikšot runāts par jaunu reisu organizēšanu.

Jau ziņots, ka "Hamas" sestdien, 7. oktobrī, sarīkotajā negaidītajā uzbrukumā Izraēlai, kas ir ļaunākais Izraēlas 75 gadu vēsturē, tika nogalināti 1200 cilvēku, kas lielākoties bija civiliedzīvotāji.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu