Otrdien Rīgā notiks lāpu gājiens un atceres pasākums Sudrabkalniņā

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Lāčplēša dienai veltītais lāpu gājiens Ogrē. Ilustratīvs attēls.
Lāčplēša dienai veltītais lāpu gājiens Ogrē. Ilustratīvs attēls. Foto: Edijs Pālens/LETA

Patriotu mēneša ieskaņā šodien "Rīgas pieminekļu aģentūra" organizē piemiņas pasākumu, lai godinātu 1919. gada brīvības cīnītājus un varoņus, informēja Rīgas pašvaldības Ārējās komunikācijas nodaļa.

Piemiņas pasākums sāksies ar lāpu gājienu no Autotanku pulka pieminekļa līdz Sudrabkalniņam un noslēgsies ar svinīgu atceres brīdi, svecīšu un ziedu nolikšanu piemiņas vietā.

Lāpu gājiens 2,3 kilometru garumā no Autotanku pulka pieminekļa jeb pieminekļa "1. bruņotā diviziona Autotanka pulka karavīriem", kas atrodas Slokas un Pulka ielas stūrī, līdz Sudrabkalniņam, Slokas ielā pie Kurzemes prospekta, būs simbolisks ceļš, ko karavīri 1919.gadā mēroja no kazarmām uz cīņu vietu.

Gājiens sāksies plkst.16.45.

Sudrabkalniņā pie pieminekļa plkst.17.45 sāksies karavīru piemiņai veltīts pasākums, godinot patriotus un dziedot dziesmas. Muzikālo priekšnesumu sniegs Nacionālo bruņoto spēku orķestris.

Svinīgajā atceres brīdī piedalīsies Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa (ZZS), Rīgas domes priekšsēdētājs Vilnis Ķirsis (JV), Nacionālo bruņoto spēku un Zemessardzes pārstāvji, Rīgas pašvaldības aģentūras "Rīgas pieminekļu aģentūra" direktors Gunārs Nāgels un Latvijas Skautu un gaidu centrālās organizācijas valdes priekšsēdētāja Paulīna Latsone.

Iedzīvotāji aicināti pie apģērba piespraust sarkanbaltsarkanu lentīti, līdzi ņemt lāpas un, godinot brīvības cīnītājus, piemiņas vietā novietot ziedus un sveces.

Sudrabkalniņš ir piemiņas vieta 6. Rīgas kājnieku pulka kareivjiem - pilsētas aizstāvjiem, kas 1919.gada novembrī padzina bermontiešus no Anniņmuižas. Tas atrodas vietā, kur pulks atbrīvošanas kaujās ar bermontiešiem no 1919.gada 3. līdz 11.novembrim cieta vislielākos zaudējumus.

Kaujās krita 41 karavīrs. Līdz 1929.gadam kritušie pārapbedīti Rīgas Brāļu kapos. 1920.gadā šeit tika uzstādīts pagaidu piemineklis, bet 1929.gada 29.maijā ielika pamatakmeni projektu konkursā uzvarējušā tēlnieka Kārļa Zāles piemineklim.

Celtniecība ieilga, pēc koriģēta K.Zāles meta tā atsākās 1932.gadā sadarbībā ar arhitektu Ernestu Štālbergu. Piemineklis tika atklāts 1937.gada 31.oktobrī, klātesot valsts un armijas augstākai vadībai.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu