Izzinošā pastaigā vārēs iepazīt Latvijas un ārvalstu diplomātijas vēsturi

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Zane Bitere/LETA

Sagaidot Latvijas valsts 105. dzimšanas dienu, Ārlietu ministrija (ĀM) sagatavojusi informatīvu pastaigu audio gida pavadībā "Diplomātiskā Rīga".

Ikviens interesents aicināts iepazīt Latvijas un ārvalstu diplomātijas vēsturi, ielūkojoties notikumos Rīgā gan pirms vairāk nekā simts gadiem, gan Latvijas neatkarības atgūšanas pirmajos gados. Maršrutā izveidotie 13 pieturas punkti izkārtoti pusotras stundas ilgā ekskursijā.

Izzinošos stāstos un senās fotogrāfijās būs iespēja izstaigāt Rīgas bulvāru loku un uzzināt, kuras bija pirmās ārvalstu sūtniecības Rīgā un kā pateicīgie iedzīvotāji pauda sajūsmu ārvalstu diplomātiskajiem pārstāvjiem par Latvijas atzīšanu "de iure".

Fakti liecinās, ka pirmskara Rīgā studiju gados viesojies kāds no nākamajiem ASV prezidentiem un Krišjāņa Valdemāra ielā Rīgā joprojām nav nama ar 13.numuru.

Pastaiga ir pieejama bezmaksas lietotnē "izi.Travel", un tās lejupielāde iespējama viedierīcēs ar "Android" un "iOS" operētājsistēmu "Google Play" vai "App Store". Pastaigas saturu lietotnē var lasīt vai arī klausīties, turklāt secību, ilgumu un sākuma punktu ikviens var izvēlēties pats. Drīzumā saturs būs pieejams arī angļu valodā.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu