Elektroenerģijas cena Latvijā pagājušajā nedēļā mazliet samazinājās

LETA
Elektrības skaitītājs. Ilustratīvs attēls.
Elektrības skaitītājs. Ilustratīvs attēls. Foto: Ieva Čīka/LETA

Elektroenerģijas vidējā cena pagājušajā nedēļā Latvijā samazinājās par 11% un bija 131,26 eiro par megavatstundu (MWh),  informē AS "Latvenergo" pārstāvji.

Aizvadītajā nedēļā "Nord Pool" tirdzniecības apgabalos cenas gan pieauga, gan samazinājās. Visās Baltijas valstīs nedēļas vidējā elektroenerģijas cena bija 131,26 eiro par MWh, kas vienoti saruka par 11%, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu.

Vienlaikus "Nord Pool" sistēmas nedēļas vidējā cena pieauga par 4%, sasniedzot vidēji 105,96 eiro par MWh.

Elektroenerģijas vidējā cena Polijā bija 115,49 eiro par MWh, Vācijā - 101,47 eiro par MWh, bet Austrijā - 106,33 eiro par MWh.

Elektroenerģijas cenu samazinājumu Baltijas valstīs pagājušajā nedēļā veicināja par 25% augstāka vēja izstrāde, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, skaidro "Latvenergo" pārstāvji. Tikmēr enerģijas plūsmas uz Baltiju saglabājās iepriekšējās nedēļas līmenī.

"Nord Pool" sistēmas cenas pieaugumu veicināja kopējās saražotās elektroenerģijas samazinājums, ko galvenokārt ietekmēja par 17% zemāka vēja izstrāde reģionā, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, patēriņam saglabājoties iepriekšējās nedēļas līmenī. Nokrišņu daudzums saglabājās zem normas līmeņa, kas negatīvi ietekmē Ziemeļvalstu hidroizstrādi un ūdens rezervuāru aizpildījuma līmeni.

"Nord Pool" reģionā elektroenerģijas patēriņš bija 10 339 gigavatstundas (GWh) un izstrādes apjomi - 10 034 GWh.

Kopējais elektroenerģijas patēriņš Baltijā pieauga par 2% līdz 644 GWh. Latvijā patērētās elektroenerģijas apjoms bija par 2% augstāks nekā nedēļu iepriekš - 153 GWh. Igaunijā patēriņš pieauga par 6% līdz 211 GWh. Tikmēr Lietuvā elektroenerģijas patēriņš saglabājās iepriekšējās nedēļas līmenī - 280 GWh.

Aizvadītajā nedēļā elektroenerģijas izstrāde Baltijas valstīs pieauga par 5%, un kopā tika saražotas 363 GWh. Latvijā elektroenerģijas izstrādes apjoms bija par 11% zemāks nekā nedēļu iepriekš - 120 GWh. Igaunijā izstrāde pieauga par 14% līdz 132 GWh, bet Lietuvā - par 15% līdz 111 GWh.

Aizvadītajā nedēļā izstrādes apjoms pret patēriņu Latvijā bija 78%, Igaunijā - 62%, bet Lietuvā - 40%. Baltijas valstīs tika saražoti 56% no reģionā patērētās elektroenerģijas apjoma.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu