Rastorgujevs Pasaules kausa posmā finišē 22. vietā 12,5 kilometru iedzīšanā

Latvijas biatlonists Andrejs Rastorgujevs sestdien Šveicē Pasaules kausa trešajā posmā ieņēma 22.vietu 12,5 kilometru iedzīšanā.

Uzvaru izcīnīja norvēģis Juhanness Tingnēss bē, kurš ar trim kļūdām šaušanā trasi beidza 32 ar pusi minūtēs.

Otrais ar divām kļūdām šautuvē bija viņa tautietis Endre Stremsheims, atpaliekot no Bē 24,7 sekundes, bet trešais - vēl viens norvēģis Sturla Holms Lēgreids, kurš ar vienu kļūdu šautuvē Bē zaudēja 29,1 sekundi.

Ceturtais finišēja zviedrs Martins Ponsiuloma, piektais - vēl viens norvēģis Juhanness Dāle-Ševdāls, sestais - francūzis Kentēns Fijons Majē, visiem šaušanā kļūdoties trīs reizes.

Rastorgujevs pirmajās trīs ugunslīnijās nekļūdījās ne reizi, bet pēdējā šaušanā mēroja divus soda apļus, finišējot 22.vietā 58 sportistu konkurencē un Bē zaudējot divas minūtes un 9,7 sekundes.

Pasaules kausa pirmajā posmā iedzīšanā Rastorgujevs, startējot ar 31.numuru, sacensību gaitā spēja pakāpties līdz 22.pozīcijai, bet finišēja 29.vietā. Otrajā posmā pirms nedēļas viņš arī ierindojās 29.vietā.

Latvijas biatlonista labākais rezultāts iedzīšanā bija 2013./2014.gada sezonā, kad Oberhofā izdevās izcīnīt ceturto vietu. Pagājušajā sezonā Rastorgujevs iedzīšanā Pasaules kausa posmos startēja piecreiz, augstāko vietu izcīnot sezonas noslēguma posmā Holmenkollenā, kur ar sešām kļūdām šaušanā ierindojās 18.vietā. Pasaules čempionātā Oberhofā viņš ar divām kļūdām šaušanā ierindojās devītajā vietā.

Pasaules kausu iepriekšējā sezonā šajā disciplīnā ieguva norvēģis Juhanness Tingnēss Bē, aiz viņa ierindojoties komandas biedram Sturlam Holmam Lēgreidam un francūzim Kentēnam Fijonam Majē. Rastorgujevs ieņēma 30.vietu. Arī pasaules čempionātā uzvarēja Juhanness Tingnēss Bē.

Ceturtdien sprinta sacensībās sievietēm Annija Keita Sabule un Sandra Buliņa ieņēma attiecīgi 79. un 82.vietu, nekvalificējoties iedzīšanai.

Pasaules kausa trešais posms svētdien noslēgsies ar sacensībām ar kopēju startu.

Šosezon Pasaules kausa seriālā ir deviņi posmi, kristāla globusus dalot marta vidū Kanādas trasē Kenmorā. Nākamais posms janvāra pirmajā nedēļā notiks Vācijas trasē Oberhofā.

Pasaules čempionāts no 7. līdz 18.februārim notiks Nove Mesto, bet Eiropas meistarsacīkstes no 21. līdz 28.janvārim - Slovākijas trasē Osrblī.