FOTO un VIDEO Vismaz pieci nogalinātie. Ukrainā gads iesācies ar plašu Krievijas raķešu uzbrukumu

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: AFP/SCANPIX

Krievijas raķešu triecienos otrdienas, 2. janvāra, rītā Ukrainā nogalināti vismaz pieci cilvēki, bet gandrīz 100 guvuši ievainojumus.

Masveida uzbrukumam tika pakļautas divas lielākās Ukrainas pilsētas - Kijiva un Harkiva.

Kijivā nogalinātas četras civilpersonas, bet 92 ievainotas, savā lietotnes "Telegram" kanālā pavēstījis Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

Foto: Krievijas raķešu trieciens Harkivai un Kijivai 2. janvārī

Krievija uz Ukrainu naktī uz otrdienu izšāvusi 99 raķetes, no kurām 72 notriekuši ukraiņu zenītartilēristi, savukārt pavēstījis Ukrainas armijas virspavēlnieks Valērijs Zalužnijs.

Tajā skaitā notriektas visas desmit hiperskaņas raķetes "Kinžal", 59 no 70 spārnotajām raķetēm H-101, H-555 un H-55, kā arī visas trīs spārnotās raķetes "Kalibr".

Zalužnijs informēja, ka krievi apšaudījuši civilās infrastruktūras objektus, rūpnīcas un militāros objektus.

Kijivā vairākos rajonos traucēta ūdens un elektroapgāde. Kā ziņoja vietējās amatpersonas, elektroapgāde pārtraukta 250 000 iedzīvotāju Kijivā un tās apkaimē.

Harkivas apgabala kara administrācijas vadītājs Olehs Siņehubovs paziņoja, ka Krievijas raķešu triecienos Harkivā nogalināta kāda sieviete un vēl 41 cilvēks ievainots.

Siņehubovs informēja, ka uz Harkivu tika palaistas raķetes "Kinžal" un "S-300".

Ukrainas amatpersonas ziņo, ka pretgaisa aizsardzība ir notriekusi palaistās raķetes, tomēr to atlūzas ir nodarījušas postījumus.

Krievija pēdējās dienās intensīvi apšaudījusi Ukrainu ar uzbrukuma lidrobotiem un raķetēm.

Piektdien krievu spēki veica plašāko atsevišķo uzbrukumu Ukrainai kopš atkārtotā iebrukuma sākuma pirms nepilniem diviem gadiem, nogalinot vismaz 41 civiliedzīvotāju.

Pirmdien Krievija uz Ukrainu palaida gandrīz 90 uzbrukuma lidrobotu "Shahed".

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu