VID turpina vērtēt Elksniņa iespējamo dzīvošanu pāri saviem līdzekļiem

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Daugavpils domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš piedalās ziedu nolikšanas ceremonijā pie Piemiņas krusta kritušajiem poļiem Daugavpilī
Daugavpils domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš piedalās ziedu nolikšanas ceremonijā pie Piemiņas krusta kritušajiem poļiem Daugavpilī Foto: Ivars Soikāns/LETA

Valsts ieņēmumu dienests (VID) vēl turpina vērtēt Daugavpils mēra Andreja Elksniņa iespējamo dzīvošanu pāri saviem līdzekļiem, ceturtdien Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" sacīja VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme.

Viņa minēja, ka VID šo lietu vērtē no nodokļu perspektīvas - vai amatpersonas deklarācijā norādīti visi ienākumi un vai par tiem ir nomaksāti nodokļi. Savukārt iespējamās koruptīvās darbības ir Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) kompetencē un to VID nevērtē.

Jaunzeme arī prognozēja, ka izvērtēšanu VID pabeigs pēc viņas pilnvaru termiņa beigām šogad februārī.

Jau ziņots, ka KNAB un VID pērn novembra vidū paziņoja, ka vērtēs žurnālistu publikāciju par to, ka Elksniņš, iespējams, dzīvo pāri saviem līdzekļiem.

Arī Valsts drošības dienests ir informēts par attiecīgo publikāciju, taču iestādes pārstāvji plašākus komentārus saistībā ar konkrēto gadījumu nesniedza.

Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs "Re:Baltica" izpētījis Elksniņa un viņa sievas attēlus sociālo tīklu profilos un tajos redzamo drēbju un rotaslietu cenas, secinot, ka to iegāde neatbilstot viņu oficiālajiem ienākumiem. Žurnālistu vērtējumā, Elksniņa ģimene dzīvo tā, kā no valsts amatpersonas oficiālajiem ienākumiem nevar atļauties.

Piemēram, vienā attēlā maijā Daugavpils mērs redzams dzeltenā polo kreklā, kas jauns maksā 700 eiro. Savukārt jūnijā Elksniņš redzams zīmola "Rhude" šortos, kuru cena ir 500 eiro. Vēl citā attēlā mērs redzams 2500 eiro vērtā "Zegna" ziemas jakā.

"Re:Baltica" kopā ar pulksteņu pazinējiem no "Pulksteņu šerloks" identificējuši, ka mērs nēsā "Ulysse Nardin" pulksteni, kura cena var nedaudz atšķirties atkarībā no iekļautajiem elementiem, bet vidēji tāds pulkstenis maksā vairāk nekā 30 000 eiro. Luksusa zīmolus iecienījusi arī mēra sieva Jekaterina, kura vairākos attēlos redzama ar "Tiffany", "Cartier" un "Chopard" zīmolu rotaslietām, vēsta izdevums.

Komentēt žurnālistiem savus tēriņus Elksniņš neesot vēlējies. "Nekomentēšu, tāpēc, ka viss, kas ir attiecībā uz manu publisko jomu, ir manā valsts amatpersonas deklarācijā. Tā ir viena lieta. Otra lieta - vērtējumu attiecībā uz manu finansiālo stāvokli atbilstību var sniegt VID. Gan par manu, gan par manu ģimenes locekļu, kuri ir pietiekami nodrošināti," paziņojis Daugavpils mērs.

Elksniņa amatpersonas deklarācija liecina, ka politiķim 2022.gada beigās lietošanā bija divi dzīvokļi Daugavpilī. Algā no domes 2022.gadā Elksniņš saņēmis 26 592,67 eiro. Vēl 2022.gadā saņemti 300 eiro no Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras.

Atbilstoši deklarācijai Elksniņš 2022.gada beigās bija izsniedzis aizdevumus 50 000 eiro vērtībā. Vienlaikus automašīnas Elksniņš nebija uzrādījis, kā arī nebija uzrādījis skaidrās un bezskaidrās naudas uzkrājumus, kas pārsniedz 20 minimālās mēnešalgas.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu