ANO DP dalībvalstis apsūdz Krieviju Ziemeļkorejas bruņojuma embargo pārkāpšanā

LETA
Ziemeļkorejas galvaspilsēta Phenjana.
Ziemeļkorejas galvaspilsēta Phenjana. Foto: Chintung Lee/Shutterstock

ANO Drošības padomes septiņas dalībvalstis trešdien nāca klajā ar paziņojumu, nosodot Krieviju par Ziemeļkorejas raķešu iegādi un to izmantošanu triecieniem Ukrainai.

Krievija pārkāpusi embargo, kas aizliedz militāri tehnisko sadarbību ar Phenjanu, norādīja dalībvalstis.

"Drošības padomes pastāvīgā dalībvalsts, kas apzināti pārkāpj aizliegumu, demonstrē sava stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu," teikts paziņojumā.

Krievijas pārkāpj ANO rezolūcijas un grauj globālo ieroču neizplatīšanas režīmu, vēlāk Drošības padomes sēdē sacīja ASV pastāvīgā pārstāvja vietnieks Roberts Vuds, šādu uzvedību dēvējot par atbaidošu.

Tas, ka Krievija izmanto Ziemeļkorejas raķetes triecieniem Ukrainā, ļauj Phenjanai iegūt datus par šo raķešu pielietošanu kaujās un pilnveidot raķetes, kas var tikt aprīkotas ar kodolgalviņām, norādīja Dienvidkorejas pārstāvis ANO.

Atbilstoši Dienvidkorejas ekspertu datiem Krievija Ukrainā izmanto taktiskās raķetes KN-23. Ziemeļkoreja iepriekš paziņojusi, ka šīs raķetes var tikt aprīkotas ar kodolgalviņām.

Krievijas pārstāvis ANO Vasīlijs Ņebenzja Drošības padomes septītnieka, arī padomes pastāvīgo dalībvalstu ASV, Lielbritānijas un Francijas, paziņojumu nodēvēja par piemēru pret Krieviju vērstai propagandai.

Ziņu aģentūra "Reuters" gan norāda, ka Krievijas pārstāvis ANO nav viennozīmīgi noraidījis apgalvojumus, ka Krievija Ukrainā pielietojusi Ziemeļkorejas raķetes.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu