Latvijas kamaniņu sportisti triumfē Eiropas junioru čempionātā

Kaspars Rinks.
Kaspars Rinks. Foto: AP/Scanpix

Latvijas sportists Kaspars Rinks vieninieku sacensībās un divnieks Raimonds Baltgalvis/Vitālijs Jegorovs 2. februārī Šveicē Junioru pasaules kausa sestajā posmā kļuva par uzvarētājiem Eiropas junioru čempionātā kamaniņu sportā, bet sudraba godalgas sieviešu ekipāžu sacensībās izcīnīja Viktorija Ziediņa/Selīna Elizabete Zvilna, ziņo Latvijas Kamaniņu sporta federācija (LKSF).

45. Eiropas junioru čempionātā vīriešiem 25 dalībnieku konkurencē Eiropas čempiona titulu nosargāja Rinks, kurš abos braucienos bija ātrākais, abu braucienu summā finišējot pēc divām minūtēm un 20,817 sekundēm.

Otrajā vietā, Rinkam piekāpjoties 0,221 sekundi, ierindojās austrietis Noā Kallans, bet bronzas godalga tika itālim Leonam Hazelrīderam (+0,280).

Vīriešu ekipāžu konkurencē Baltgalvis/Jegorovs uzvarēja Eiropas junioru čempionāta vērtējumā, bet sestajā Junioru pasaules

kausa posmā latviešiem desmit duetu konkurencē tika otrā vieta, par 0,051 sekundi piekāpjoties amerikāņu duetam Markuss Millers/Ansels Haugsjā.

Sudraba godalga Eiropas junioru čempionātā un trešā vieta Pasaules kausa posmā tika Vācijas ekipāžai Paskāls Kunce/Makss Tripners (+0,106), bet trešie Eiropas čempionātā bija itālieši Filips Brunners un Manuels Veisenšteiners (+0,256).

Sieviešu divnieku sacensībās Ziediņa/Zvilna piecu ekipāžu konkurencē uzvarētājām vācietēm Elīzai Marī Štorhai un Paulīnei Pacai, kuras finišēja minūtē un 52,278 sekundēs, piekāpās 0,238 sekundes.

Bronzas medaļas tika vēl vienam Vācijas duetam Sāra Pflaume/Līna Pīterseima (+1,250).

Sestdien uz starta dosies juniores, bet sacensības noslēgsies ar komandu stafeti.