Piemēro cietumsodu personai, kura solīja nodot kukuli KNAB amatpersonai

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Shutterstock

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) izmeklētajā kriminālprocesā Rīgas pilsētas tiesa 2. februārī fiziskai personai, kura uzdevās par starpnieku un pieprasīja fiziskai personai kukuli, piemērojusi bargāko drošības līdzekli – apcietinājumu, aģentūrai LETA ziņo KNAB.

Aizdomās turētais solīja nodot kukuli KNAB amatpersonai, lai tā neuzsāktu kriminālprocesu pret fizisko personu.

Izmeklēšanas laikā KNAB iegūti pierādījumi, ka aizdomās turētā persona nav un nekad nav bijusi saistīta ar KNAB nodarbinātajām amatpersonām un pieprasīto kukuli plānoja piesavināties. Aizdomās turētais ir vairākkārt sodīts par dažādiem mantiska rakstura noziedzīgajiem nodarījumiem.

KNAB priekšnieka vietniece izmeklēšanas darbību jautājumos Ineta Cīrule, norāda, ka korupcijas apkarošanas prakse liecina, ka krāpnieki savās afērās nevairās iesaistīt arī kukuļošanu, uzrunājot nepazīstamas personas un apmaiņā pret kukuli piedāvājot savas starpniecības pakalpojumus, lai "sakārtotu jautājumus" ar valsts iestādēm.

Saņemot šādus piedāvājumus, iedzīvotājiem kritiski jāizvērtē ne tikai to patiesums, bet arī izmantoto metožu tiesiskums. Neatkarīgi no tā, vai persona iekrīt krāpnieku lamatās, vai kukuli dod mērķētā veidā, visām iesaistītajām personām draud kriminālatbildība.

KNAB kriminālprocesu uzsāka 18.janvārī un to izmeklē par iespējamu kukuļņemšanu, par ko atbildība paredzēta Krimināllikuma 320.panta pirmajā daļā. KNAB turpina veikt pirmstiesas izmeklēšanu.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu