FOTO un VIDEO Polijas lauksaimnieki uz autoceļa izgāž Ukrainas graudus. Kijiva sašutusi (6)

Foto: KyivPost/"X"

Ukraina pirmdien aicināja kaimiņvalsti Poliju vērsties pret politisko vardarbību, pēc tam kad Polijas lauksaimnieki protestu gaitā bija uz autoceļa izgāzuši no Ukrainas ievestos graudus, kas bija ceļā uz Eiropas Savienības (ES) valstīm.

Polijas policija pavēstīja, ka tā izmeklē notikumus, kuru gaitā Polijā tika apturēta no Ukrainas iebraukusi kravas automašīna, bet tās vestie graudi izgāzti uz ceļa.

Sociālajos medijos publicētajos kadros redzams, kā lauksaimnieki Polijā nobloķējuši ceļus, protestējot pret konkurenci no ukraiņu puses un smagajām ES noteikumu prasībām.

Incidents noticis vairākas dienas pēc tam, kad poļu kravas auto šoferi bija izbeiguši divus mēnešus ilgo robežas blokādi.

"Uz mūsu kopīgās robežas notikusi vēl viena eskalācija," pavēstīja Ukrainas ekonomikas ministra vietnieks Tarass Kačka.

"Reakcijas trūkums no Polijas varasiestāžu puses uz kravas iznīcināšanu novedīs pie vēl lielākas ksenofobijas un politiskās vardarbības," brīdināja ministra vietnieks.

Ļvivas mērs Andrijs Sadovijs nosodīja šo, kara laikā notikušo, Ukrainas graudu iznīcināšanu.

"Ukraiņi burtiskā nozīmē lej asinis laukos, kuros aug šī labība," sociālajos medijos pauda mērs.

"Kviešu audzēšana laukā, kas pieredzējis karu, ir līdzīgi sapiera darbam," viņš piebilda, cilvēkus, kas Polijā izgāza graudus, dēvējot par "prokrieviskiem provokatoriem".

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu