Zelenskis ieradies Francijā noslēgt "vēsturisku" drošības līgumu

CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Zelenskiy/Telegram

Ukrainas prezidents Vladimirs Zelenskis ieradies vizītē Francijā. Ukrainas līdera darba kārtībā ir trešā "vēsturiskā" drošības līguma noslēgšana, ziņo "Unian".  

Zelenskis par savu ierašanos Parīzē paziņoja "Telegram". Viņš norādīja, ka jau ir ieplānojis tikšanos ar Makronu.

"Parīzē. Ir plānota tikšanās ar prezidentu Makronu un svarīga vienošanās. Mūsu sadarbība dod rezultātus Ukrainas un visas mūsu Eiropas dzīvību aizsargāšanai," sacīja Zelenskis.

Oficiālajā Elizejas pils preses paziņojumā, kura fragmentu iztulkojuši Francijas vēstniecības Latvijā pārstāvji, ziņots, ka Francijas un Ukrainas prezidenti šodien, 16.februārī parakstījuši divpusēju vienošanos drošības jomā.

"Tā ir divpusēja, taču iekļaujas kolektīvā loģikā, konkrēti 2023.gada 12.jūlijā Viļņā pieņemtās G7 valstu un valdību vadītāju deklarācijas, kā arī ES deklarācijas Ukrainas atbalstam kontekstā.

Vienošanās ir noslēgta uz 10 gadiem un ietver precīzas saistības, tajā skaitā finansiālas. Tā samērā detalizēti iezīmē prioritārās sadarbības jomas, kuras kopīgi identificējušas Francija un Ukraina, lai sasniegtu mērķi iezīmēt ilgtermiņa atbalstu Ukrainai, formalizējot saistības ar Kijivu, kā arī sūtīt Krievijai skaidru signālu par kolektīvo apņēmību atbalstīt Ukrainu ilgtermiņā gan militārā, gan civilā jomā.

Pēc artilērijas koalīcijas izveides, kuras vadību Francija uzņēmās 2024.gada janvārī, tiks pastiprināta sadarbība artilērijas jomā.

Francijas saistības Ukrainas drošības labā balstās analīzē, ka Krievijas agresijas karš pret Ukrainu izlems ne tikai Ukrainas kā neatkarīgas valsts nākotni, bet tam būs arī nozīmīgs iespaids uz Eiropas un transatlantisko drošību nākamajās desmitgadēs.

Ukrainai sniegtajam atbalstam ir tai jāpalīdz ES un NATO integrācijas procesā, kas ilgtermiņā veicinās gan Francijas, gan Ukrainas drošību."

Kā ziņots, Francijas prezidents Emanuels Makrons un Ukrainas līderis Volodimirs Zelenskis piektdien Elizejas pilī plāno parakstīt divpusēju vienošanos drošības jomā, paziņojis Makrona birojs.

Francijas prezidenta birojs norādīja, ka vienošanās seko saistībām, kas tika pieņemtas G7 formātā NATO Viļņas samita laikā 2023.gada jūlijā. Toreiz NATO līderi nenoteica grafiku, cik ilgā laikā Ukraina varētu pievienoties NATO, bet G7 valstis apņēmās sniegt Ukrainai ilgtermiņa atbalstu drošības jomā.

Apvienotā Karaliste un Ukraina janvārī parakstīja divpusēju drošības nolīgumu, un Kijiva risina sarunas ar citām valstīm par līdzīgiem līgumiem. Šādi drošības līgumi var ietvert mūsdienīga militārā aprīkojuma piegādi Ukrainai un Ukrainas karavīru apmācību.

Makrons janvārī paziņoja, ka plāno februārī apmeklēt Ukrainu, taču sīkāku informāciju viņa komanda nesniedza.

Makrons mudinājis Francijas aizsardzības rūpniecību pāriet uz kara ekonomikas režīmu un palielināt ražošanu. Janvārī Francijas prezidents aicināja Eiropas valstis sagatavoties atbalstīt Ukrainu gadījumā, ja Vašingtona nolemtu pārtraukt palīdzības sniegšanu.

Zelenska birojs paziņoja, ka prezidents piektdien dosies arī uz Vāciju, lai tiktos ar kancleru Olafu Šolcu.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu