Francijas aizsardzības ministrs aicina būt modrākiem pret Krievijas sabotāžu pret bruņotajiem spēkiem

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Obatala-photography/Shutterstock

Francijas aizsardzības ministrs Sebastjēns Lekornī aicinājis būt modrākiem pret iespējamu Krievijas sabotāžu pret valsts bruņotajiem spēkiem, liecina dokuments, kas nonācis ziņu aģentūras AFP rīcībā.

"Drošības vienošanās parakstīšana starp Franciju un Ukrainu varētu likt Krievijai pastiprināt šīs operācijas, lai palielinātu savu ietekmi, iedragātu mūsu rīcības uzticamību un vājinātu mūsu nacionālo vienotību," teikts Aizsardzības ministrijas iekšējā dokumentā.

Francijas prezidents Emanuels Makrons un Ukrainas līderis Volodimirs Zelenskis piektdien Elizejas pilī parakstīja divpusēju vienošanos drošības jomā.

Francijas Aizsardzības ministrijas dokumentā, kas nonācis AFP rīcībā, aicināts veikt pasākumus, lai "samazinātu neaizsargātību pret diversijām, kas varētu ietekmēt mūsu personālu, infrastruktūru, komandas vai darbības". "Mērķis ir palielināt informētību par sabotāžas un kiberuzbrukumu draudiem, kas var ietekmēt personālu un viņu ģimenes locekļus, iestādes, informācijas sistēmas un tīklus," norādīja ministrs.

"Būs jāpaaugstina modrības līmenis un stingri jāievēro noteikumi, lai garantētu mūsu telpu drošību," viņš piebilda.

Arī iestādēm, kas sadarbojas ar Francijas Aizsardzības ministriju, būtu jārēķinās, ka tās var kļūt par Krievijas mērķi, teikts dokumentā.

Lekornī norādīja, ka kopš Krievijas atkārtotā iebrukuma Ukrainā 2022. gadā Maskava ir veikusi "hibrīdās iejaukšanās operācijas" pret Franciju un tās partneriem, un šie uzbrukumi galvenokārt bija vērsti pret Francijas bruņotajiem spēkiem.

Makrons piektdien, uzrunājot žurnālistus, sacīja, ka Kremļa kiberuzbrukumi un dezinformācijas kampaņas liecina, ka prezidenta "Vladimira Putina Krievija ir kļuvusi par sistemātisku destabilizācijas veicinātāju pasaulē".

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu