Ātras un slepenas bēres vai apglabāšana kolonijā. Navaļnija mātei izvirza ultimātu (3)

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Navaļnija māte noliek ziedus dēla piemiņai.
Navaļnija māte noliek ziedus dēla piemiņai. Foto: AP/Scanpix

Kremļa izmeklētāji nogalinātā opozicionāra Alekseja Navaļnija mātei izteikuši ultimātu – vai nu viņa piekrīt dēlu apglabāt slepeni, neorganizējot publisku atvadīšanos, vai arī Alekseja mirstīgās atliekas tiks apglabātas turpat kolonijā, atsaucoties uz Navaļnija komandu, vēsta medijs "Meduza".

Ultimāts tika izteikts neilgi pēc plkst. 17 pēc Latvijas laika ar piebildi, ka izvēle jāveic trīs stundu laikā.

Šādu ultimātu Alekseja Navaļnija mātei Ludmilai izteikuši izmeklētāji. Ludmila Navaļnaja izteiktajam ultimātam nepiekrīt, uzstājot, lai izmeklētāji viņai atdod dēla mirstīgās atliekas. 

"Viņa atteicās no sarunām ar Izmeklēšanas komiteju, jo tai nav pilnvaru izlemt, kā un kur viņai vajadzētu apbedīt savu dēlu.

Viņa pieprasa ievērot likumu, kas uzliek par pienākumu izmeklētājiem līķi nodot divu dienu laikā no nāves cēloņa konstatēšanas brīža.

Saskaņā ar viņas parakstītajiem medicīniskajiem dokumentiem šīs divas dienas beidzas rīt.

Viņa uzstāj, lai varas iestādes atļauj bēru un piemiņas dievkalpojumu rīkot saskaņā ar paražām," sacīja Navaļnija preses komandas pārstāvji.

Navaļnija māte jau ceturtdien paziņoja, ka amatpersonas vērš pret viņu spiedienu, lai panāktu Navaļnija apbedīšanu slepenībā.

Ludmila Navaļnaja sacīja, ka viņai vairākas dienas liegts piekļūt dēla mirstīgajām atliekām, bet trešdien beidzot atļauts tās apskatīt Saļehardas morgā

"Vakar vakarā viņi mani slepus aizveda uz morgu, kur man parādīja Alekseju," Navaļnija komandas publicētajā video ceturtdien pavēstīja Ludmila Navaļnaja. Viņa sacīja, ka amatpersonas vēlas, lai Navaļnijs tiktu apbedīts slepeni, bez iespējas atvadīties.

"Viņi mani šantažē, izvirza nosacījumus, kur, kad un kā Aleksejs jāapbedī. Tas ir nelikumīgi," sacīja māte.

"Viņi vēlas mani aizvest uz kapsētas malu pie svaiga kapa un pateikt: te guļ tavs dēls. Es esmu pret to," uzsvēra Navaļnaja. "Es gribu, lai tiem, kam Aleksejs ir dārgs, visiem, kam viņa nāve kļuva par personīgu traģēdiju, būtu iespēja atvadīties no viņa," viņa piebilda.

Ludmila Navaļnaja sacīja, ka ierakstījusi šo video, jo izmeklētāji viņai draudējuši. "Skatoties man acīs, viņi teica, ka, ja es nepiekritīšu slepenām bērēm, viņi kaut ko izdarīs ar mana dēla līķi (..). Es lūdzu, lai mana dēla līķis man tiktu atdots nekavējoties," viņa sacīja.

Jau vēstīts, ka leģendārais baleta dejotājs Mihails Barišņikovs, žurnālists un Nobela Miera prēmijas laureāts Dmitrijs Muratovs, mūziķis Andrejs Makarevičs un citi Krievijas sabiedrībā pazīstami cilvēki ierakstījuši video, mudinot Krievijas varasiestādes nodot ieslodzījumā mirušā opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija līķi viņa tuviniekiem.

Kopumā aicinājumus ierakstījuši aptuveni divi desmiti cilvēku.

"Es uzstājīgi aicinu nodot mirušā Alekseja Navaļnija līķi viņa mātei," video saka Barišņikovs.

Līdzīgus aicinājumus ierakstījuši arī aktieris Aleksandrs Fiļipenko, vēsturniece Tamāra Eidelmane, uzņēmējs Jevgeņijs Čičvarkins, rakstnieks Mihails Zigars, aktrise Tatjana Lazareva, žurnāliste Jevgeņija Albaca, aktieris Arturs Smoļjaņinovs un citi.

Izdevums "OVD-Info" iepriekš aicināja iedzīvotājus sūtīt Krievijas Izmeklēšanas komitejai prasības nodot Navaļnija mirstīgās atliekas tuviniekiem. Šobrīd šādus pieprasījumus nosūtījuši teju 90 000 cilvēku, vēsta izdevums "Holod".

Komentāri (3)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu