Latviešu autore, kura Ukrainas karavīrus komiksā attēloja kā cūkas, reaģē uz sabiedrības sašutumu (19)

Apollo.lv
Papildināts 21:19, 24. februāris, 2024
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Gundega Makita Evelone/"Facebook"

Pamatīgu kritikas šalti 24. februārī izpelnījās sabiedrisko mediju portālā lsm.lv publicētais mākslinieces Gundegas Evelones komikss, kurā Ukrainas karavīri attēloti kā cūkas. Autore uz sabiedrības sašutumu reaģējusi ar vēl vienu zīmējumu, kurā skaidro "cūku komiksu" būtību. 

Komentāru sadaļā, kuru autore ir slēgusi, Evelone skaidro, ka cūku komiksi tiek zīmēti jau vairāk nekā piecus gadus. 

"Nemainīgi visi bijuši cūku tēlos. Visi. Dažādu sabiedrībai svarīgu notikumu kontekstā. Izņemot dažus politiķus. Jautājums ir - kāpēc publiski izcelts tieši šis komikss un tieši tagad," raksta māksliniece.

Attēlā uzsvērts, ka "cūku komiksi" vienmēr atbalstījuši Ukrainu un atgādināts, ka "satīra ir satīra". 

Jau ziņots, ka sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome aicinājusi ombudi Andu Rožukalni izvērtēt sabiedrisko mediju portālā "lsm.lv" Krievijas iebrukuma Ukrainā otrajā gadadienā publicēto "Cūku komiksu".

Uzmanību tam bija pievērsis arī Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, kurš tviterī, atzīmējot portālu, rakstīja, ka "jokot var un vajag, bet svarīgs ir arī konteksts".

Sākumā "lsm.lv" redakcija tviterī uz citu lietotāju sašutumu atbildēja, skaidrojot, ka komiksam ir sava "cūku" izcelsmes leģenda, kas atrodama pie katra jaunākā komiksa, un cūka var būt gan iedomāts būvnieks, gan nebraucošu vilcienu pasažieris, gan sporta spēļu dalībnieks, ikvienam no mums līdzīgs un atšķirīgs.

Taču vēlāk publicēts medija galvenās redaktores Martas Ceravas skaidrojums, atzīstot, ka portāls "nevietā un nelaikā izveidoja "Cūku komiksu" par karu Ukrainā".

"Atvainojamies, nevienu negribējām aizskart," pauda Cerava.

Publikācija no portāla izņemta.

Tikmēr SEPLP, atbildot uz sabiedriskajā telpā pausto satraukumu par "Cūku komiksa" publikāciju 24.februārī, aicinājusi ombudu sniegt savu vērtējumu un atgādina, ka sabiedriskajiem medijiem likums nosaka pienākumu strādāt atbilstoši augstākajiem profesionālajiem un ētikas standartiem.

Jau ziņots, ka šodien, 24. februārī, aprit divi gadi kopš Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā. Pieminot kritušos un solidarizējoties ar Ukrainas tautu Rīgā un citviet Latvijā notiks vairāki Ukrainas atbalsta pasākumi.

Rīgā centrālais pasākums "Kopā līdz uzvarai!" aizsākās plkst. 12.30 pie Brīvības pieminekļa. Tā laikā izskanējušas vairākas dziesmas dažādu dziedātāju, tostarp ukraiņu bērnu, izpildījumā, kā arī teiktas vairākas runas.

Video: atskats no Ukrainas atbalsta pasākumiem Rīgā un Daugavpilī

Komentāri (19)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu