Makrons vēlas karu Ukrainā padarīt par EP priekšvēlēšanu tēmu, ziņo laikraksts

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Francijas prezidents Emanuels Makrons.
Francijas prezidents Emanuels Makrons. Foto: Ieva Leiniša/LETA

Francija prezidenta Emanuela Makrona komanda vēlas padarīt karu Ukrainā un attieksmi pret Krieviju par 9. jūnijā gaidāmo Eiropas Parlamenta vēlēšanu tēmu, vēsta laikraksts "Le Figaro".

Elizejas pils izsūtījusi ielūgumus Francijas parlamentā pārstāvēto partiju līderiem uz tikšanos 7.martā, kas būs veltīta situācijai Ukrainā.

Makrona izteikumi par karavīru iespējamo sūtīšanu uz Ukrainu opozīcijas un Eiropas kolēģu vidū nav uzņemti ar lielu izpratni, un prezidents vēlas šo jautājumu apspriest ar visiem Francijas politiskajiem spēkiem, vēsta "Le Figaro" .

Intervijā laikrakstam Makrona sastādītā saraksta līdere Valērija Ajēra centās aizstāvēt prezidenta nostāju.

"Ukraiņu drošība ir mūsu drošība. Tāpēc nevienu variantu nedrīkst izslēgt," sacīja politiķe.

"Mēs negrasāmies teikt Putinam, ka gatavojamies principā izslēgt pašaizsardzības iespēju - tie ir stratēģijas paši bāzes pamati," norādīja Ajēra.

Makrons pirmdien pēc Eiropas līderu sanāksmes sacīja, ka nav vienprātības par Rietumu sauszemes karaspēka sūtīšanu uz Ukrainu, vienlaikus norādot, ka "neko nevajadzētu izslēgt".

Vairums Makrona Eiropas sabiedroto pauda, ka nesūtīs karavīrus uz Ukrainu, bet Francijas amatpersonas skaidroja, ka karavīri varētu tik nosūtīti atbalsta operācijām, piemēram, atmīnēšanai, nevis kaujām ar Krievijas karaspēku.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu