"Pasažieru vilciens" komentē incidentu, kurā 70 gadus veca kundze guvusi galvas traumu

CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Pirmais jaunā "Pasažieru vilciens" elektrovilciena "Vivi" reiss no Rīgas Centrālās dzelzceļa stacijas uz "Dubultiem" Jūrmalā.
Pirmais jaunā "Pasažieru vilciens" elektrovilciena "Vivi" reiss no Rīgas Centrālās dzelzceļa stacijas uz "Dubultiem" Jūrmalā. Foto: Sintija Zandersone/LETA

Lielā pasažieru skaita dēļ Daugavpils reisu izpilda pagarinātais vilciena sastāvs. Mašīnists apstājās precīzi pie atzīmes par apstāšanos, vēstīts  AS "Pasažieru vilciens" skaidrojumā par situāciju Lielvārdes stacijā.

"Daugavpils maršrutā "Latvijas Dzelzceļš" veic remontdarbus. Esam palūguši Dzelzceļa inspekciju veikt pārbaudi, vai apstāšanās atzīme izvietota atbilstoši gan parastajiem, gan pagarinātajiem sastāviem.

Šo gadījumu nav fiksējis nedz konduktors, nedz Latvijas dzelzceļa Lielvārdes stacijas personāls.

Lūdzam cietušās sievietes sazināties par kompensāciju.

Ja kādreiz kāds pasažieris nonāk situācijā, kad vilciens apstājies vietā, kur nav perons, lūdzam nekavējoties vērsties pie konduktora, konduktors sazināsies ar mašīnistu, kurš norādīs uz drošu rīcību," norāda uzņēmums.

Jau ziņots, ka aptuveni 70 gadu veca pasažiere 8. martā Lielvārdes stacijā guvusi galvas traumas, mēģinot izkāpt no Daugavpils virziena pasažieru vilciena, jo tā pēdējie vagoni bija apstājušies vietā bez perona jeb pasažieru platformas.

Vilciena, kas no Rīgas izbrauca plkst. 12.48, pēdējie vagoni apstājušies zonā, kur nav platformas, un divas vecāka gadagājuma sievietes nespēja no tāda augstuma droši izkāpt.

Kāpjot ārā no vilciena, pirmā pasažiere nokritusi uz muguras, bet otrai ar šķembām pāršķelta piere, kas redzami asiņojusi, stāsta aculieciniece.

Rassa aģentūrai LETA pastāstīja, ka citi pasažieri, cik nu varējuši, palīdzējuši abām cietušajām sievietēm. Viena no viņām pati nav spējusi piecelties, tāpēc lūgusi palīdzību, un arī otru sievieti kājās pieslēja citi pasažieri, jo šķita, ka pašas spēkiem viņa nevarēs piecelties.

"Cilvēki palīdzēja, izsauca "ātros" [Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu - red.]. Ne viena no abām nebija pašas spējīgas piecelties," atstāsta Rasa.

Savukārt vilciens vienkārši aizbraucis tālāk, un neviens nav interesējies par cietušo pasažieru stāvokli.

Aculieciniece skaidro, ka perons bija pietiekoši garš, lai pie tā būtu apstājušies visi vilciena vagoni.

Viņa atzīmē, ka vilcienu veidoja divi kopā sakabināti sastāvi. Tas bija vecā tipa vilciens, kuram jau tā pie izkāpšanas ir lielāks attālums līdz zemei, piebilda Rassa.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu