Jelgavas novada priekšsēdētājs Lasmanis rosinās atbrīvot no amata pašvaldības izpilddirektori (3)

CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Jelgavas novada domes priekšsēdētājs Madars Lasmanis
Jelgavas novada domes priekšsēdētājs Madars Lasmanis Foto: facebook.com/madarslasmanisjelgavasnovadam

Jelgavas novada domes priekšsēdētājs Madars Lasmanis (LA) rosinās atbrīvot no amata pašvaldības izpilddirektori Līgu Lonerti, vēstulē informēja Lasmanis pēc tam, kad Lonerte un citi deputāti nāca klajā ar aicinājumu vērtēt viņa pievēršanos sievietes kājām kādā domes komisijas sēdē.

LETA jau ziņoja, ka atsevišķi pašvaldības politiķi un amatpersonas prasa vērtēt Lasmaņa rīcību, Budžeta komisijā līdztekus sēdes vadīšanai pievēršoties kādas sievietes kājām. Izpilddirektore Lonerte aicinājusi pašvaldības deputātus vērtēt, viņasprāt, ētikas dabas pārkāpumu domes priekšsēdētāja rīcībā, izsūtot viņiem video no komisijas 13.februāra sēdes. Izpilddirektore deputātiem paudusi, ka, viņasprāt, Lasmaņa rīcībā ir saskatāmi būtiski pārkāpumi. Viņa pie deputātiem vērusies pēc administrācijas darbinieku celtās trauksmes.

Video no komisijas sēdes:

Jelgavas novada domes priekšsēdētājs savā vēstulē raksta, ka šodien, 21.martā, "reaģējot uz aizdomām par tīšiem, būtiskiem un sistemātiskiem pārkāpumiem pašvaldības izpilddirektores Līgas Lonertes (LZS) darbā, patvaļīgi rīkojoties ar publisku mantu un pašvaldības finanšu līdzekļiem, esmu sagatavojis un iesniedzis Jelgavas novada domē lēmumprojektu par izpilddirektores atbrīvošanu no amata".

Lasmanis uzsver, ka jau vakar, 20.martā, viņš par tiem informējis pašvaldības deputātus un aicinājis lemt par turpmāko rīcību. Paskaidrojumus par atsevišķām epizodēm Lonertes darbībā no pašvaldības jau esot pieprasījis Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs.

Izpilddirektore, Lasmaņa ieskatā, pārkāpusi savas amata pilnvaras. Viņa esot mainījusi pašvaldības darbinieku atalgojumu, kā arī iejaukusies SIA "Zemgales veselības centrs" pašvaldības kapitāla daļu turētāja pārstāvja pienākumu izpildē, kaut pati ar savu rīkojumu nodevusi pašvaldības kapitāla daļu turētāja pārstāvja pienākumus Jelgavas novada izpilddirektores vietniekam.

2024.gada februārī patvaļīgi, neievērojot Darba likuma normas, Lonerte esot devusies atvaļinājumā, nesaņemot saskaņojumu no tiešā darba vadītāja. Tāpat izpilddirektore neesot ievērojusi Publiskas personas finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanas likuma normas, privātām vajadzībām lietojot pašvaldības mantu, par ko pašvaldība esot saņēmusi KNAB pieprasījumu.

"Esmu vairākas nedēļas centies jautājumu risināt bez liekas drūzmas un publicitātes, diemžēl tas nebija sekmīgi," raksta Lasmanis.

Viņš arī informē, ka nākamajā domes sēdē 27.martā deputātiem būs jālemj, vai atbalstīt sagatavoto lēmuma projektu par Lonertes atbrīvošanu no amata.

Komentāri (3)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu