ASV žurnālists Gerškovičs paliek Krievijas apcietinājumā

LETA
Foto: EPA/Scanpix

Maskavas tiesa otrdien nolēmusi līdz 30.jūnijam pagarināt pirmstiesas apcietinājumu amerikāņu žurnālistam Evanam Gerškovičam, kuru Krievija apsūdz spiegošanā.

32 gadus vecais Gerškovičs uz Krieviju pārcēlās 2017.gadā kā laikraksta "Moscow Times" un ziņu aģentūras "Agence France-Presse" (AFP) reportieris. Vēlāk viņš sāka strādāt laikrakstā "Wall Street Journal" (WSJ). Pēc Krievijas atkārtotā iebrukuma Ukrainā 2022.gadā Gerškovičs pārcēlās uz Londonu, bet turpināja braukt uz Krieviju, lai ziņotu no valsts.

Gerškovičs tika aizturēts pērn 29.martā Jekaterinburgā un aprīļa sākumā oficiāli apsūdzēts spiegošanā.

Krievijas Federālais Drošības dienests (FSB) apgalvo, ka žurnālists pēc ASV rīkojuma vācis informāciju par Krievijas militārās rūpniecības uzņēmumu. Žurnālists, viņa darba devējs un ASV valdība šīs apsūdzības nolieguši.

Gerškovičam, ja viņš tiks atzīts par vainīgu spiegošanā, draud līdz 20 gadiem ilgs cietumsods.

Strādājot "Wall Street Journal" Maskavas birojā, Gerškovičs rakstīja par Krieviju un Ukrainu.

ASV vēstniece Krievijā Lina Treisija, kas šodien piedalījās tiesas sēdē, uzsvēra, ka Gerškovičam izvirzītās apsūdzības ir nepatiesas.

"Tā nav atšķirīga apstākļu interpretācija. Tie ir izdomājumi," pie tiesas ēkas žurnālistiem sacīja Treisija. Viņa uzsvēra, ka Gerškoviča ilgstošai aizturēšanai nav pamatojuma, un nav skaidrs, kā viņš, veicot žurnālista darbu, būtu pastrādājis noziegumu.

"Evana lieta nav saistīta ar pierādījumiem, pienācīgu tiesas procesu vai tiesiskumu. Runa ir par ASV pilsoņu kā marionešu izmantošanu politisku mērķu sasniegšanai," norādīja ASV vēstniece Krievijā.

Pēdējos gados vismaz divi Krievijā aizturēti ASV pilsoņi ir apmainīti pret ASV ieslodzītiem krieviem.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu