Reaģējot uz marihuānas daļēju legalizāciju Vācijā, Austrija pastiprinās pārbaudes pie robežas

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Pixabay

Reaģējot uz marihuānas daļēju legalizāciju Vācijā, Austrijas policija biežāk veiks pārbaudes pie robežas ar Vāciju.

Jau ziņots, ka Vācijā pirmdien spēkā stājās daļēja marihuānas legalizācija privātai lietošanai. Likums paredz, ka no 1.aprīļa pieaugušajiem ir tiesības mājas glabāt 50 gramus marihuānas personīgai lietošanai, bet ārpus mājām pie viņiem var atrasties 25 grami "zālītes". Viņiem ir arī tiesības mājās audzēt līdz trijiem kaņepju stādiem. Savukārt no 1.jūlija tā dēvētajiem marihuānas klubiem būs tiesības kolektīvi audzēt kaņepes nekomerciāliem nolūkiem.

Eiropas valstīs ir spēkā dažādi noteikumi attiecībā uz marihuānu un tās izmantošana izklaides mērķiem lielākajā daļā valstu joprojām ir aizliegta. Austrija neplāno sekot Vācijas piemēram un vēlas novērst jebkādu pārrobežu tirdzniecību.

"Policija veiks pastiprinātas pārbaudes, jo īpaši teritorijās pie robežas, lai izņemtu no aprites atkarību izraisošās vielas un apturētu autovadītājus, kas atrodas narkotisko vielu ietekmē," paziņoja Austrijas iekšlietu ministrs Gerhars Karners. "Runa ir par visu satiksmes dalībnieku aizsardzību," viņš piebilda.

Iekšlietu ministrija norādīja, ka patruļās tiks iesaistīti policisti civilajā apģērbā un reģionālo transporta departamentu speciālisti, kas apmācīti atpazīt narkotiku izraisītos simptomus.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu