Turpinās iztiesāt septiņgadīgās Justīnes slepkavības krimināllietu

Justīne Reinikova.
Justīne Reinikova. Foto: No Valsts policijas rīcībā esošajiem materiāliem

Latgales rajona tiesa Ludzā slēgtā tiesas sēdē šodien turpinās skatīt noslepkavotās septiņus gadus vecās Justīnes Reinikovas krimināllietu, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

Tiesas sēdē plānots sākt liecinieku nopratināšanu. Uz tiesas sēdi ir aicināti pieci liecinieki.

Iepriekš apsūdzētās Justīnes pamātes Sandras Reinikovas aizstāvis Valērijs Petrovskis aģentūrai LETA pavēstīja, ka iztiesāšana varētu notikt raiti un augustā vai septembrī lietā varētu būt gaidāms pirmās instances spriedums

Lietā izvirzītas apsūdzības par slepkavību pastiprinošos apstākļos, proti, ja slepkavība izdarīta personu grupā un noslepkavota persona bija bezpalīdzības stāvoklī, un par cietsirdīgu un vardarbīgu apiešanos ar mazgadīgo, ja ar to mazgadīgajam nodarītas fiziskas vai psihiskas ciešanas. Lietā apsūdzēti meitenes tēvs un pamāte, aģentūru LETA informēja prokuratūra.

Prokuratūra informēja, ka saskaņā ar apsūdzību abas personas - Justīnes tēvs un pamāte - savā dzīvesvietā Rēzeknes novadā, būdami alkohola ietekmē, sākuši savstarpēju konfliktu par sadzīviska rakstura pretenzijām pret mazo Justīni, jo viņi nevarējuši tikt galā ar meitenes audzināšanu un aprūpi.

Apsūdzētie, apzinoties, ka tajā brīdī kopā ar viņiem atrodas arī Justīne, kura ir mazgadīga un sava vecuma dēļ atrodas bezpalīdzības stāvoklī un nevar fiziski pretoties pret viņu vērstajām vardarbīgām darbībām, sāka uz meiteni kliegt un tīši sist pa viņas ķermeni un galvu, nodarot meitenei smagus miesas bojājumus, kuru rezultātā iestājās Justīnes nāve.

Nolūkā slēpt izdarītā noziedzīgā nodarījuma pēdas, meitenes līķis tika noslēpts pamestas mājas pagrabā un tika maldināta Valsts policija un sabiedrība par Justīnes pazušanu.

2023.gada 5.maijā tika saņemta informācija, ka Rēzeknes novada Nautrēnu pagasta Rogovkā bezvēsts pazudusi septiņgadīgā Justīne. Pusotra mēneša laikā tika veikti dažādi meklēšanas pasākumi, iesaistot plašus spēkus.

Jau kopš pirmajām meitenes pazušanas dienām likumsargi strādāja ar vairākām versijām, tostarp, ka pret viņu, iespējams, veikts noziedzīgs nodarījums.

20.jūnija naktī policija aizdomās par iespējamu noziedzīgu nodarījumu pret meiteni aizturēja meitenes tēvu un pamāti. Savukārt meitenes ķermenis ar acīmredzamiem miesas bojājumiem atrasts aprakts pamestā mājas pagrabā, meža vidū vairākus desmitus kilometru no meitenes dzīvesvietas - vietā, kur savulaik dzīvojis Justīnes tēvs.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu